Росія лише вдає, що зацікавлена у мирних переговорах. Насправді вона прагне досягнути поставленої мети – окупувати чотири області України і створити буферну зону ще в трьох.
Про це сказав головнокомандувач Збройних Сил Олександр Сирський в інтерв’ю Lb.ua.
За його словами, попри переговори вже тиждень спостерігається збільшення майже удвічі кількості наступальних дій ворога на всіх основних напрямках.
На прохання прокоментувати заяву Володимира Зеленського про підготовку росіянами наступу на Сумську та Харківську області головком відповів так:
“Я можу сказати, що президент абсолютно правий, і цей наступ фактично вже розпочався”.
Як вказав Олександр Сирський, одним із завдань стратегічної наступальної операції ворога є створення буферної зони на території Харківської, Сумської, Чернігівської областей. Окрім цього Росія прагне повністю окупувати Луганську Донецьку, Запорізьку та Херсонську області.
Сирський про зірвані плани ворога щодо Сум
В інтерв’ю головком розповів, що минулого року разом з наступом на Харків ворог планував просунутися в напрямку Сум. За словами Сирського, в районі Бєлгорода росіяни сконцентрували приблизно 46 тисяч бійців, які мали наступати на Харків. На Сумському напрямку було 23-26 тис. російських загарбників.
Однак Сили оборони України зірвали плани Росії щодо Сумщини. Всупереч очікуванням противника, який вважав, що в України немає резервів, на Харківщину в травні минулого року перекинули сім бригад ЗСУ. Незадовго до вказаної дати ці підрозділи були виведені на ротацію.
Як зазначив Сирський, спочатку ворогу вдалося просунутися на 9 кілометрів в районі Липців біля Харкова. Однак українські сили відкинули окупантів на 2 кілометри. Після чого лінія фронту фактично стабілізувалася.
"Противник поніс дуже великі втрати і поступово почав перекидати ті частини, які готувались до наступу на Суми, на Харківський напрямок. Так вони теж втягнулися і зав’язли. Таким чином цей наступ, скажімо так, провалився", – розповів головком.
Про чисельність армії РФ
Головком підкреслив, що російське військо щомісяця збільшується на 8-9 тисяч вояків. Тож за рік це виходить 120-130 тисяч.
"На 1 січня 2025 у Росії угруповання військ, яке бере участь у бойових діях в Україні, налічувало 603 тисячі військових, на сьогодні — вже 623 тисячі", – розповів Сирський.
За його оцінками, з початку широкомасштабного вторгнення ворог збільшив своє угруповання вп’ятеро.
