У аравійському місті Джидда завершився перший етап перемовин між делегаціями України та США. Американська сторона натякнула на прогрес журналістам.
Про це інформує CNN.
Держсекретар Марко Рубіо та радник з національної безпеки США Майк Волц перетнули хол готелю Ritz-Carlton у Джидді, де відбуваються перемовини між представниками Сполучених Штатів та України.
На запитання журналістів CNN про те, як пройшла зустріч, Волц відповів, що “просувається” (“getting there”).
Крім того, держсекретар Марко Рубіо повідомив пресі, що учасники переговорів “наближаються до поставленої мети”.
Представники української делегації також підтвердили, що діалог триває. Зокрема, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив це у своєму Telegram-каналі.
"Ніхто не хоче закінчення війни більше, ніж наш народ, але МИР має бути знайдений справедливим та стійким", — написав він для The Guardian.
Переговори між США та Україною
Варто зазначити, що сьогодні об 11:00 у Джидді стартувала перша після скандалу в Білому домі зустріч між делегаціями США та України.
Аналітики вже називають ці переговори визначальними, оскільки їхні результати можуть вплинути на хід російсько-української війни, зокрема на ймовірне відновлення американської підтримки Києва.
Агентство Reuters зазначає, що представники США мають оцінити готовність України до можливих компромісів із Москвою заради припинення бойових дій. Крім того, Вашингтон уважно стежитиме за тим, наскільки рішуче Київ прагне налагодити відносини з командою Дональда Трампа.
З української сторони у зустрічі беруть участь керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умеров, заступник керівника Офісу президента Павло Паліса.
США представляють держсекретар Марко Рубіо та радник президента з національної безпеки Майкл Волтц.
