У 2024 році Сили оборони України вразили 13 тисяч артилерійських систем армії окупантів. Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, це більше, ніж разом за два попередні роки повномасштабного вторгнення.
За його словами, знищення ворожої артилерії є однією з пріоритетних задач з відбиття російської агресії. При цьому він додав, що Сили оборони України успішно виконують це завдання.
Як розповів Олександр Сирський, за три роки з початку широкомасштабного вторгнення захисники знищили майже 23 тисячі артилерійських систем ворога. На додачу знешкодили 1269 реактивних систем залпового вогню окупантів.
"Ефективна контрбатарейна робота української артилерії та масштабне застосування безпілотних підрозділів фактично звели нанівець початкове домінування артилерії російських загарбників на полі бою", – наголосив Сирський.
Більше про втрати окупантів
Згідно з даними Генерального штабу Збройних Сил України від початку широкомасштабного вторгнення станом на ранок 6 лютого 2025 року Росія втратила загиблими та пораненими 845 310 вояків. Орієнтовно 1 240 з них – за минулу добу.
Водночас головком Сирський зазначив, що ворог зазнає великих втрат на одному з найгарячіших напрямків фронту – Покровському. Впродовж січня 2025 року Сили оборони знешкодили там 15 тисяч окупантів.
За пів року Курської операції захисники ліквідували близько 16 тисяч армійців РФ. Загальні втрати росіян на Курщині становлять близько 40 тисяч осіб, інформує Генштаб ЗСУ.
Під час операції українські сили взяли в полон 909 російських військових. Завдяки цьому вдалося повернути додому сотні українських захисників, які протягом тривалого часу перебували в російських в’язницях.
