Російські окупанти розстріляли беззбройних українських військовополонених у Донецькій області. Офіс генпрокурора розпочав розслідування чергового злочину росіян.
Своєю чергою, український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що надішле інформацію про цей злочин в ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ).
За інформацією прокуратури, армійці РФ під час штурму українських позицій на Донеччині захопили в полон шістьох воїнів ЗСУ, після чого російські терористи розстріляли військовополонених, що є тяжким міжнародним злочином, зазначили в ОГП.
Розслідування проводиться за ч.2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, що спричинило загибель людей).
Росіяни зняли розстріл на відео
Російські окупанти зафіксували на відео власний злочин. Вони зафільмували розстріл у спину шістьох українських воїнів, яких взяли у полон. І наразі це відео шириться мережею, вказав уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.
"Розстріл кожного із потрапивших у полон відбувається на очах в інших побратимів. При цьому окупанти наказують їм "лежати та закрити рот", а "оператор" злочину озвучує "Один — мій", а згодом видно, як він випускає низку куль у спину одному з військовополонених", – розповів Лубінець.
Він додав, що наразі невідома доля сьомого українського військовополоненого. Він також лежав на землі з іншими побратимами. Та відео, на якому зафільмований розстріл, раптово обривається.
"Російська армія ніколи не славилася гідним поводженням із військовополоненими і ось вчергове демонструє свою безпорадність та злочинність", – наголосив український омбудсмен.
При цьому додав, що знову надсилає інформацію про злочин до ООН та МКЧХ. Він закликав міжнародні організації не закривати очі на російські злочини, бо вони перетворилися на систему через відсутність відповідальності.
Більше про страти українських військовополонених
Представник ОГП Юрій Бєлоусов повідомив, що розстріли росіянами українських військовополонених почали набувати масового характеру, починаючи з листопада 2023 року. За його словами, 80% страт зафіксовані у 2024 році.
У грудні минулого року Дмитро Лубінець розповів, що з початку широкомасштабної війни підтверджені 177 випадків страт українських воїнів, яких російські окупанти розстріляли після захоплення у полон.
Омбудсмен підкреслив, що впродовж 2024 року було 109 підтверджених розстрілів, що вдвічі більше, ніж за два попередні роки.
Однак міжнародні інституції, які зобов’язані реагувати на воєнні злочини, здебільшого їх ігнорують.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав міжнародну спільноту вжити заходів у відповідь на зростаючу кількість розстрілів українських військовополонених. Дипломат закликав Міжнародний кримінальний суд видати ордери на арешт російських катів.
