Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо відмовився прийняти запрошення президента України Володимира Зеленського та приїхати до Києва.
Про це пише “Дзеркало тижня” із посиланням на віцеспікера словацького парламенту Тібора Гашпара.
13 січня Роберт Фіцо запропонував Володимиру Зеленському провести зустріч на кордоні між Словаччиною та Україною. Зокрема, для того, щоб обговорити відновлення транзиту російського газу. У відповідь президент України запросив словацького прем’єра до Києва.
Однак, як повідомив віцеспікер парламенту, Фіцо відмовився приїхати до Києва в п’ятницю на запрошення Зеленського для обговорення цього питання.
Що передувало
Напередодні прем’єр Словаччини Роберт Фіцо звернувся до Володимира Зеленського з відкритим листом. В ньому він гостро засудив Україну за рішення припинити транзит російського газу через свою територію.
Словацький лідер заявив, що це рішення завдало значної шкоди не тільки Словаччині, а й всьому ЄС. А також, за його словами, це підриває конкурентоспроможність організації, до якої Україна хоче приєднатися.
Прем’єр Словаччини вимагав термінової зустрічі з Володимиром Зеленським, щоб обговорити можливі шляхи розв’язання питання. Зокрема альтернативи для відновлення транзиту, і запропонував, щоб зустріч відбулася поблизу словацького кордону.
У відповідь президент України у соціальних мережах лаконічно заявив, що готовий до обговорення і чекає Фіцо в Києві в п’ятницю, 17 січня.
Припинення Україною транзиту російського газу і погрози Фіцо
З 1 січня припинено транспортування російського газу через територію України через завершення терміну дії транзитної угоди між Києвом і Москвою.
Однак Роберт Фіцо неодноразово виражав занепокоєння цим розвитком подій і підкреслював важливість збереження газових поставок через Україну.
У своїх заявах він також критикував дії України. Під час нещодавніх переговорів з Володимиром Путіним у Москві він висловив серйозне невдоволення політикою Києва.
Також Фіцо навіть пригрозив припиненням постачання електроенергії в Україну, яка переживає енергетичну кризу через безперервні атаки Росії на її енергетичну інфраструктуру.
