Кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц різко розкритикував чинний уряд за неефективну європейську політику, назвавши його "повним провалом".
У своєму бюлетені MerzMail, який цитує видання Tagesspiegel, він особливо наголосив на політичній ізоляції канцлера Олафа Шольца в Європейському Союзі.
Мерц стверджує, що більшість європейських лідерів уникають зустрічей з Шольцом через його пасивну поведінку: політик нібито або мовчки сидить на зустрічах, або виголошує нудні повчальні промови. Як приклад він навів нещодавній візит президента Франції Емманюеля Макрона до Польщі, де той обговорював українське питання, при цьому Шольц, за словами Мерца, знову залишився осторонь.
Критикуючи федеральний уряд, політик підкреслив його очевидну незацікавленість у європейській політиці. На його думку, така позиція дедалі більше шкодить репутації Німеччини та ускладнює її відносини з європейськими сусідами.
Мерц також згадав символічну подію – відкриття Собору Паризької Богоматері, де Макрон того самого дня зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та обраним президентом США Дональдом Трампом. "Канцлера Німеччини запросили на церемонію, але він, вочевидь, не виявив бажання їхати до Парижа", – наголосив опонент Шольца.
Останні політичні кроки Шольца
У листопаді канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним — першу за майже два роки. За повідомленням уряду Німеччини, Шольц засудив російську агресію проти України та закликав російського диктатора вивести російські війська з української території.
Попри критику з боку деяких європейських політиків, Шольц висловив намір продовжити дипломатичні комунікації та знову зателефонувати Путіну.
Крім того, Шольц провів телефонну розмову з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Канцлер сподівається на вироблення спільної стратегії підтримки України.
Нещодавно Шольц уперше за два роки відвідав Київ. Водночас він послідовно виступає проти надання Україні ракетних комплексів Taurus.
