Після потужної комбінованої ракетно-дронової атаки російсько-терористичних військ на Україну 28 листопада три атомні електростанції зменшили обсяги виробництва електроенергії. Мова йде про Хмельницьку, Рівненську та Південноукраїнську АЕС.
Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Він наголосив, що після нових російських ударів по енергетичних об’єктах України ситуація стала ще більш небезпечною для ядерної безпеки в умовах війни.
Гроссі повідомив, що вже вдруге за менш ніж два тижні Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС змушені були знизити свою потужність як превентивний захід через масовані ракетні та дронові атаки Росії.
Він розповів, що одночасно на трьох об’єктах спрацьовувала сигналізація про загрозу повітряної атаки.
Також, за словами Рафаеля Гроссі, під час повітряного нападу дві команди МАГАТЕ в Україні були змушені шукати укриття.
Зниження потужності на реакторах
Згідно з інформацією, на усіх атомних станціях в Україні наразі працює дев’ять реакторів, і всі вони знизили свої потужності.
Також відбулося відключення одного з реакторів Рівненської АЕС від енергомережі. Попри це, атомні станції продовжували отримувати зовнішнє постачання електрики, навіть після того, як Хмельницька АЕС втратила зв’язок із двома лініями електропередач.
Гроссі підкреслив, що енергетична інфраструктура України є надзвичайно крихкою та вразливою, і це ставить ядерну безпеку під серйозний ризик. Він також зазначив, що в районах з великими ядерними енергетичними об’єктами та іншими важливими об’єктами, від яких вони залежать, необхідно проявляти максимальну військову стриманість.
Масований удар РФ по Україні 28 листопада
У ніч на 28 листопада та вранці російські війська здійснили масовану ракетно-дронову атаку на Україну. Внаслідок цього в кількох містах прогриміли вибухи, а енергетики були змушені вжити заходів щодо аварійних відключень електроенергії.
Під час обстрілу, за інформацію Повітряних сил, були зафіксовані 12 влучань, більшість з яких припали на об’єкти паливно-енергетичного комплексу.
Загалом ворог використав 188 засобів повітряного нападу, зокрема 91 ракету та 97 безпілотників. Окрім того, ракетами "Калібр" з касетними боєприпасами було обстріляно цивільні об’єкти.
