Японія анонсувала новий енергетичний пакет підтримки для України. На полях Генеральної Асамблеї ООН відбулася зустріч між президентом Володимиром Зеленським і прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою.
Про це інформує сайт ОП.
Серед обговорюваних тем було питання співпраці з партнерами з G7 та ЄС для створення ефективного механізму, який дозволить отримати 50 мільярдів доларів шляхом використання заморожених активів Росії.
Зеленський також поділився поточною ситуацією в енергетичному секторі. Він зазначив, що Фуміо Кішіда повідомив про підготовку Японією нового пакета енергетичної допомоги, який включатиме трансформатори, генератори та інше обладнання.
Також зазначається, що глава держави відзначив очільника уряду Японії орденом Ярослава Мудрого І ступеня.
Очільник країни висловив радість з приводу зустрічі, підкресливши, що нагорода є не лише його, а й всього українського народу. Він також висловив вдячність за потужну підтримку України та українців з самого початку повномасштабного вторгнення.
Президент України також подякував Японії за фінансову та гуманітарну підтримку, яка перевищує 12 мільярдів євро, а також за підтримку санкцій проти Росії. Український лідер підкреслив важливість продовження зусиль для закриття всіх можливостей, які РФ використовує для обходу санкцій.
Як Японія допомагає Україні
Зазначимо, що з початку російської агресії Японія активно виступає на підтримку України. Зокрема, уряд країни ввів санкції проти Росії та неодноразово критикував її дії, підкреслюючи порушення територіальної цілісності та суверенітету України.
Від початку повномасштабної війни Японія надала Україні різноманітну підтримку на загальну суму понад 10 мільярдів доларів. Ці кошти призначені для підкріплення державного бюджету, фінансування соціальних програм і відновлення інфраструктури. Окрім цього, японська сторона активно допомагає українським біженцям.
Поїздка президента до США
23 вересня в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку стартував Саміт майбутнього, на якому виступив президент Володимир Зеленський.
Перед цим, 22 вересня, український лідер прибув до Нью-Йорка (США) для участі в заходах, присвячених тижню високого рівня Генеральної Асамблеї ООН.
