Італія відмовила американським бомбардувальникам у посадці на базі Сігонелла, коли останні вже перебували у повітрі.
Про це повідомляє місцеве видання Corriere della Sera.
Кілька ночей тому італійські військові отримали план польоту американських бомбардувальників, які планували приземлитися на базі Сігонелла, а потім вирушити на Близький Схід. Водночас запиту на дозвіл не було. Про маршрут просто повідомили, коли літаки вже перебували в повітрі.
Після перевірки з’ясувалося, що ці польоти не є стандартними чи логістичними і не підпадають під чинні двосторонні домовленості між Італією та США.
Через це Італія не дала дозволу літакам на посадку. Міністр оборони Гвідо Крозетто раніше наголошував, що всі операції, які не передбачені чинними угодами, мають проходити через парламент і потребують окремого дозволу.
Зокрема літаки мали особливу позначку – так зване “застереження”, яке означає заборону на посадку без попереднього узгодження, крім надзвичайних випадків.
Після цього начальник штабу Лучано Портолано за дорученням міністра зв’язався з американською стороною й підтвердив заборону посадки на базі Сігонелла.
Схожа ситуація вже виникала у 1985-му й тоді це призвело до серйозної дипломатичної кризи між Італією та США.
Погрози Трампа вийти з НАТО
Президент США Дональд Трамп ще під час першої каденції критично висловлювався про НАТО, вважаючи, що європейські країни недостатньо вкладаються в оборону і користуються захистом США. Зокрема не виключав навіть вихід Штатів з Альянсу.
Перед початком другої каденції він знову повернувся до цієї теми, попри те, що союзники почали збільшувати оборонні витрати.
На тлі військової операції США та Ізраїля проти Ірану критика Трампа в бік НАТО лише посилилась. Він закликав членів Альянсу долучитися до відновлення судноплавства через протоку та стверджував, що у разі відмови НАТО може зіткнутися з “дуже поганим майбутнім”.
