Делегація угорщини на чолі з держсекретарем Міненерго Габором Чепеком планує відвідати Україну й провести переговори стосовно пошкодженого нафтопроводу “Дружба”.
Про це Чепек заявив у відеозверненні.
За словами Чепека, делегація також хоче перевірити стан нафтопроводу й, окрім переговорів з українськими посадовцями, зустрітися з представником Європейської комісії та неназваними послами.
Він додав, що перед цим команда провела переговори у Братиславі з представниками словацького енергетичного ринку та уряду.
“Ця нафта є власністю Угорщини, на неї не поширюються санкції ЄС чи США. Ця нафта належить нам”, – додав він.
Що каже МЗС України
У коментарі ЗМІ речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий заявив, що зранку до України дійсно заїхала група громадян Угорщини за загальними правилами для країн Шенгенської зони. Водночас вони не мають жодного офіційного статусу чи запланованих зустрічей.
“На території України ця група осіб не має офіційного статусу чи запланованих офіційних зустрічей, тож точно некоректно називати їх “делегацією”, – пояснив він.
Він додав, що громадяни інших країн можуть прибувати, якщо “з повагою ставляться до України і дотримуються загальних правил відвідин, зокрема з туристичною метою”.
Нафтопровід “Дружба”
27 січня під час російської атаки у Бродах на Львівщині був пошкоджений об’єкт інфраструктури, пов’язаний із нафтопроводом “Дружба”.
Після удару транспортування російської нафти до Угорщини і Словаччини було зупинено припинили.
23 лютого голова словацького уряду Фіцо заявив, що Братислава зупинила постачання електроенергії Україні, звинувативши саме Київ у припиненні транзиту нафти.
З критикою в бік України також виступив й прем’єр Угорщини Віктор Орбан. Він заявив, що блокуватиме кредит ЄС на 90 мільярдів євро, поки “Дружба” не відновить роботу.
