Україна та Комітет власників єврооблігацій погодили усі домовленості в питанні реструктуризації зовнішнього держборгу.
Цю інформацію підтвердив глава Уряду Денис Шмигаль та очільник Мінфіну Сергій Марченко.
За словами прем’єра, сьогоднішні домовленості є важливим етапом у процесі боргової реструктуризації.
Шмигаль зазначив, що ця угода допоможе зекономити $11,4 мільярда на обслуговуванні боргу до 2028 року та близько $22,75 мільярда до 2033.
Відповідно, наголосив очільник уряду, через вивільнені кошти з’явилась можливість передати кошти на потреби Збройних сил, соцзахист та відбудову.
Марченко, своєю чергою, підкреслив, щоб досягти цієї угоди знадобилися місяці кропіткої роботи з Міжнародним валютним фондом та кредиторами.
Цей крок міністр фінансів назвав важливим задля того, аби забезпечити бюджетну стабільність та зберегти фінансові ресурси, які потрібні для Сил оборони України.
Він зазначив, що завершення цієї угоди про реструктуризацію дозволить Україні швидше повернутися на міжнародний ринок капіталу після стабілізації безпекової ситуації. Це необхідно для забезпечення фінансування швидкого відновлення та відбудови нашої країни.
Що передувало
1 липня видання The Economist повідомило, що іноземні власники облігацій наразі не погодилися призупинити виплати за державним боргом України. Зокрема, там зазначалось, що Київ може оголосити дефолт, якщо цього не станеться до 1 серпня.
Перед цим, 17 червня, Міністерство фінансів України повідомляло, що не змогло досягти згоди з групою власників облігацій щодо реструктуризації міжнародного боргу на суму близько $20 мільярдів доларів під час офіційних переговорів. Міністр Марченко запропонував кредиторам угоду зі зниженням 60% від поточної вартості боргу, але кредитори не погодилися і запропонували 22% знижки.
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев раніше заявляв, що за підсумками 2023 року державний борг України перевищив 5,5 трлн гривень, подвоївшись з початку повномасштабного вторгнення Росії.
