Один із найбільших металургійних комбінатів України ПАТ "Запоріжсталь" з 23 грудня на невизначений час припинив роботу. Це сталося через російські обстріли по об’єктах енергетичної інфраструктури України.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Як розповіли на підприємстві, 23 грудня ПАТ "Запоріжсталь" було знеструмлено, що призвело до аварійної зупинки виробництва.
Працівники перевели меткомбінат на альтернативні джерела живлення, після цього забезпечили безпечну зупинку виробничих процесів. Внутрішню енергосистему ПАТ "Запоріжсталь" наразі стабілізовано.
Завдяки вжитим екстреним заходам вдалося уникнути техногенної аварії та зменшити рівень викидів в атмосферу, зазначили у компанії. Також там запевнили, що загрози для життя та здоров’я працівників і містян немає.
Комбінат планує відновити діяльність після того, як енергетики повернуть зовнішнє електроживлення.
Російська атака 23 грудня
Вранці 23 грудня армія РФ здійснила дев’яту від початку року масовану атаку по об’єктах енергетики України.
Як розповів президент Володимир Зеленський, ворог запустив по Україні понад 650 дронів, здебільшого “шахедів” та понад 30 ракет. Вибухи лунали щонайменше у 13 областях.
Російська атака забрала життя мешканки Київської області, одна людина загинула на Хмельниччині. На Житомирщині жертвою підступного удару стала дитина – російський дрон влучив у житловий будинок.
За даними Міністерства енергетики, унаслідок ударів пошкоджені об’єкти генерації та мережі передачі електроенергії. Атомні електростанції були змушені знизити потужність через пошкодження мереж, які забезпечують видачу електроенергії.
Майже повністю знеструмлені споживачі у Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Окрім того, перебої з електропостачанням зафіксовані на Вінниччині, Чернігівщині, Житомирщині, а також у Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях.
