Серед кандидатів на посаду міністра енергетики, яка через корупційний скандал наразі вакантна, був глава правління держкомпанії "Нафтогаз Україна" Сергій Корецький. Однак рішення щодо його призначення не ухвалили.
Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на джерело в Офісі президента.
Як каже співрозмовник журналістів, влада розглядала кандидатуру Корецького, однак не схвалила тому, що "важливо зберегти стабільність у Нафтогазі".
Народний депутат, глава парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус сказав, що мав непублічний запит від глави уряду Юлії Свириденко. За словами нардепа прем’єр-міністерка спілкувалася з ним щодо того, хто був би найкращим кандидатом на посаду глави Міненерго.
"Я вважаю, що Корецький – сильний варіант. Він грамотний, досвідчений і має хорошу репутацію", – сказав Герус.
Водночас глава НАК "Нафтогаз" не коментує цю тему. У пресслужбі компанії зазначили, що Корецький очолив підприємство не так давно і його основним завданням наразі є забезпечення стабільної роботи.
Як "справа Мідас" вплинула на Міненерго
На тлі корупційного скандалу з розкраданням коштів в НАЕК "Енергоатом", відомого як операція "Мідас", тодішній міністр юстиції Герман Галущенко та міністерка енергетики Світлана Гринчук подали у відставку. 19 листопада Верховна Рада звільнила цих посадовців.
За даними ЗМІ, Герман Галущенко ходив на допит в НАБУ. На записах розмов фігурантів корупційної схеми міністр фігурував, як "Сигізмунд".
Наразі слідчі не оголошували про підозру ані Галущенку, ані Гринчук.
Наразі виконувачкою обов’язків міністра юстиції призначено Людмилу Сугак, обов’язки міністра енергетики виконує Артем Некрасов.
29 листопада президент Зеленський сказав, що на посаду глави Мін’юсту вже є претендент, однак не уточнив про кого йдеться. Щодо нового керівника Міністерства енергетики, то робота ще триває – тут "сильна людина потрібна", зазначив глава держави.
