Правоохоронці розслідують кримінальне провадження, яке стосується очільника головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області Ігоря Михайлишина. Йому інкримінують використання службових відряджень для здійснення приватних закордонних поїздок.
Про це пише NGL.media з посиланням на ухвали реєстру судових рішень.
Видання повідомляє, що під час офіційних відряджень Ігор Михайлишин фактично не виконував службових обов’язків, а використовував ці поїздки для подорожей за кордон разом із родиною.
За інформацією правоохоронців, він щонайменше п’ять разів здійснював такі виїзди, прикриваючись робочими цілями.
Куди їздив посадовець
Зокрема, у липні 2022 року посадовець отримав відрядження до Праги нібито для розробки пропозицій щодо відкриття нових пунктів видачі ID-карток і закордонних паспортів. Однак до чеської столиці він так і не прибув, натомість відвідав Словенію та Угорщину разом із сім’єю.
Як зазначає видання, подібна практика тривала і протягом 2023–2024 років. Михайлишин із близькими знову подорожував до Угорщини, Словенії та Італії. Кожен такий виїзд тривав від чотирьох до семи днів.
Загалом витрати чиновника на ці так звані “відрядження” сягнули близько 58 тисяч гривень, які було відшкодовано з державного бюджету.
Окрім цього, Ігор Михайлишин разом із першим заступником Олександром Бердаром неодноразово перетинали кордон у приватних справах, попри дію воєнного стану, який забороняє виїзд чоловікам призовного віку.
У межах кримінального провадження слідчі вже здійснили обшуки та вилучили необхідні службові документи.
Як повідомили NGL.media в обласному управлінні ДМС, наразі Михайлишин перебуває на лікарняному і не має змоги прокоментувати ситуацію. За даними видання, він очолює управління Державної міграційної служби у Закарпатській області понад 14 років. До призначення обіймав посади у паспортних підрозділах системи МВС України.
Про інші випадки
Нещодавно стало відомо, що суд ухвалив рішення відсторонити від посади керівника апарату Київської міської державної адміністрації Дмитра Загуменного. Його підозрюють у використанні фальшивих запрошень для оформлення закордонних відряджень.
Посадовцю обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
За даними слідства, він міг використовувати підроблені документи, аби здійснювати особисті подорожі під виглядом службових поїздок. Йдеться, зокрема, про відрядження до Барселони у 2023 році та поїздку до Флоренції у 2024-му.
Також розслідувачі "Слідства.Інфо" з’ясували, що приватний літак секретаря Дніпровської міської ради Олександра Санжари регулярно здійснює перельоти країнами Європи. Як виявилося, упродовж останніх років ці рейси часто збігаються з офіційними закордонними відрядженнями, на які Санжару відправляє мер Дніпра Борис Філатов.
За підрахунками журналістів, протягом останніх півтора року посадовець здійснив чотири такі поїздки за кордон, загальна тривалість яких становила 61 день.
