Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що новообраний президент Кароль Навроцький прагне отримати повноваження, які в польській політичній системі належать уряду.
Про це Туск заявив, коментуючи інавгураційну промову Навроцького, повідомляє польське інформагентство PAP.
Туск підкреслив, що це вперше за його прем’єрства він чує від президента “чітке прагнення” отримати повноваження, які належать прем’єру та Кабміну. Політик зазначив, що Конституція Польщі чітко розмежовує повноваження, де президент представляє країну, а уряд керує.
Голова уряду також назвав тон промови Кароля Навроцького “досить зухвалим і конфронтаційним”. Водночас він висловив надію, що ці заяви не матимуть практичних наслідків.
Під час своєї промови новообраний президент критикував чинний уряд, зокрема заявляючи про необхідність “відновити верховенство права”.
Надія на співпрацю
Попри гостру риторику, прем’єр висловив сподівання на співпрацю з новим президентом у питаннях безпеки та польської армії.
Як відомо, Кароль Навроцький офіційно вступив на посаду президента 6 серпня. У своїй промові він анонсував створення Ради з питань зміни державного устрою при президентському палаці, а також про початок роботи над новою Конституцією.
Серед інших пріоритетів він назвав боротьбу з нелегальною міграцією, збереження пенсійного віку, відмову від запровадження євро та зміцнення позицій Польщі в НАТО.
Навроцький здобув перемогу на виборах за підтримки опозиційної партії “Право і справедливість”. Його основним опонентом був кандидат від Громадянської коаліції, мер Варшави Рафал Тшасковський.
Нагадаємо, нещодавно колишній керівник "Укрзалізниці" Войцех Балчун отримав посаду в оновленому складі уряду, який представив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.
