750 дітей офлайн здобувають знання у другій підземній школі Харкова. Першу чергу закладу відкрили 27 січня, після запуску другої черги школа прийме майже тисячу учнів. Про це повідомив харківський міський голова Ігор Терехов.
Він сказав, що підземний навчальний заклад у Новобаварському районі міста побудований за найвищими стандартами безпеки. Класи тут зробили більш просторими, ніж у першій школі, а коридори – ширшими.
Окрім цього в закладі облаштували інклюзивну та ресурсні кімнати.
За словами Ігоря Терехова, у закладі вперше побачилися учні початкової школи, які раніше через пандемію Covid та війну здобували знання дистанційно.
Наразі у підземному просторі облаштували дев’ять навчальних приміщень, а також медпункт, кафе та туалети, повідомляє Харків Times.
Зазначається, що діти займаються у дві зміни. За місяць, коли запустять другу чергу, кількість класів збільшиться до 17. Також з’явиться можливість скоригувати розклад.
Вартість будівництва школи становила близько 80 млн грн. Заклад побудовано завдяки фінансуванню від уряду Тайваню та підтримці міжнародних партнерів.
Більше про підземні школи Харкова
Харківська влада переводить навчання під землю перш за все з міркувань безпеки. У місті під час ракетних атак подекуди не встигають увімкнути сигнал повітряної тривоги. Запущена з Бєлгорода ракета долає відстань у 40 км, що відділяє українське місто від російського, менше ніж за хвилину. У таких умовах годі сподіватися, що діти під час обстрілів встигнуть добігти до укриття. На думку влади, школа має стати сховищем і для учнів, і для вчителів.
На початку квітня минулого року в у місті Харкові побудували першу підземну школу з 20 навчальними класами. Тут отримують знання близько 900 учнів.
За словами Ігоря Терехова, у підземних школах і метро зараз навчаються понад 6 тисяч дітей.




