Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає свій телефонний дзвінок до президента Росії Володимира Путіна виваженим кроком і готовий за потреби повторити його.
Про це повідомляє німецьке видання Aachener Zeitung.
Попри безрезультатну розмову, Шольц налаштований на подальший діалог.
В інтерв’ю телекомпанії RTL німецький лідер зізнався, що розмова була складною, оскільки Путін просто переказував заготовлені тези.
Утім, на думку канцлера, дзвінок був необхідним, адже мав подвійну мету. Насамперед чітко дати зрозуміти Путіну, що підтримка України з боку Німеччини не послабшає, та закликати його вивести війська для створення передумов миру.
"І це потрібно зробити, і я зроблю це знову. Але не варто мати з цього приводу ілюзій", — сказав Олаф Шольц.
Нагадаємо, що телефонна розмова відбулася з ініціативи Шольца в середині листопада — вперше з грудня 2022 року.
Цей крок викликав критику в Європейському Союзі. Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський вважає, що дзвінок міг відкрити “скриню Пандори”.
Більше про телефонну розмову Шольца та Путіна
15 листопада Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. За офіційною інформацією уряду Німеччини, Шольц чітко висловив позицію щодо російсько-української війни.
Під час розмови канцлер рішуче засудив воєнну агресію Росії проти України. Він закликав Путіна негайно припинити бойові дії та вивести російські війська з окупованих українських територій. Крім того, Шольц наголосив на готовності Німеччини підтримувати Україну стільки часу, скільки це буде необхідно.
1 жовтня німецьке видання Die Zeit повідомляло про плани канцлера обговорити ситуацію з Путіним перед самітом G20, який мав відбутися 18-19 листопада у Бразилії.
Раніше в інтервʼю телеканалу ZDF Шольц підкреслював важливість пошуку шляхів якнайшвидшого припинення війни в Україні та закликав усі сторони докласти максимальних зусиль для досягнення миру.
