Україна вперше використала американську балістичну ракету ATACMS, щоб завдати удару по території РФ. У ніч на 19 листопада було вражено арсенал у Брянській області, повідомляє Forbes Ukraine з посиланням на власне джерело у Силах оборони.
Як пише видання, ЗСУ поцілили по арсеналу головного ракетного артилерійського управління (ГРАУ) у Карачеві на Брянщині. Тут зберігались керовані авіабомби, ракети для ППО та РСЗВ, артилерійські снаряди, в тому числі передані КНДР, повідомив голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.
У Генштабі ЗСУ, своєю чергою, зазначили, що в ніч на 19 листопада українські військові завдали вогневого ураження по арсеналу 1046 центру матеріально-технічного забезпечення у районі м. Карачев, що на Брянщині.
"Станом на 02.30 цієї ночі зафіксовано 12 вторинних вибухів та детонація в районі цілі", – розповіли військові.
З якої саме зброї українські воїни вдарили по ворожому складу, в Генштабі ЗСУ не уточнили.
Як стверджує командир спецпідрозділу Kraken Костянтин Немічев, удар було завдано ракетами. За його словами, вдаривши по військових складах у Брянській області, Україна продемонструвала, що чергові "червоні лінії" Росії — це лише фікція.
Удар по арсеналу на Брянщині – що кажуть у РФ
Натомість у російському Міноборони розповіли, що удар було завдано американською балістикою. Для цього українці начебто використали 6 ракет ATACMS, п’ять з яких збило російське ППО.
Шосту вдалося пошкодити. Її фрагменти впали на території військового об’єкту у Брянської області, викликавши пожежу, повідомили у російському відомстві.
Відзначимо, що РФ розглядає удар балістичними ракетами по своїй території як підставу для застосування ядерної зброї. Про це йдеться в оновленій ядерній доктрині Росії, яку 19 листопада підписав Володимир Путін.
