Через складну енергетичну ситуацію жителів Запорізької області закликали готуватись до ситуації, коли взимку світла взагалі може не бути. Про це попередив очільник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров в ефірі телемарафону, пише ЕП.
Він заявив про можливу повну відсутність електропостачання протягом зимового періоду.
“Може, це не подобається. Тому що ми оперуємо такими категоричними речами. Але давайте готуватися до найгіршого. Буде краще – буде супер”, – сказав він.
Федоров прогнозує, що у Запоріжжі може не бути централізованого електропостачання на водонапірні станції.
Водночас особлива увага, за словами голови Запорізької ОВА, приділяється критичній інфраструктурі. Для водопостачання шкіл та медичних закладів планується подвійне резервування з використанням генераторів. Щодо опалення, влада впроваджує альтернативні рішення – встановлення когенераційних установок на основних котельнях міста та області.
Що планують робити
Перші когенераційні установки з’являться в Запоріжжі 15 листопада, а їхнє введення в експлуатацію очікується у грудні. Затримка з встановленням пояснюється двома факторами: небувалим попитом на таке обладнання по всій країні та обмеженим фінансуванням. Наразі йде активна співпраця з міжнародними партнерами щодо закупівлі необхідного обладнання.
“Чому є затримка і чому це зробили не до опалювального сезону? Тому що ми розуміємо, що Україна – величезна країна і сьогодні в нас є шалений попит на когенераційні установки. Жодне виробництво у світі не здатне покрити потреби величезної держави України. І також в нас грошей немає”, – продовжив Федоров.
За його словами, Україна звертається до партнерів, щоб вони придбали когенераційні установки.
“Наші партнери нам фінансують, для нас придбали. І вже 15 листопада перші когенераційні установки будуть на території Запоріжжя. Підключення, ми сподіваємося, займе до місяця. Тож ми зарезервуємо це”, – додав він.
