Генеральний прокурор Андрій Костін подав у відставку на тлі останніх скандалів щодо великої кількості довідок про інвалідність у вищих державних службовців у багатьох областях України.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
За його словами, 22 жовтня глава держави провів засідання Ради нацбезпеки та оборони щодо “очевидно аморальної ситуації” з фальшивими інвалідностями держпосадовців.
При цьому Костін нагадав, що наразі в Україні на багатьох рівнях відбуваються перевірки та відкриті кримінальні провадження.
Багато ганебних фактів зловживань, за словами Костіна, встановлено і в системі органів прокуратури України.
“Вважаю абсолютно правильною позицію президента України Володимира Зеленського щодо того, що мають бути не лише скасовані всі неправомірні рішення щодо надання інвалідностей, відповідних пенсійних та інших нарахувань, мають бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність. У тому числі політична відповідальність“, – зазначив генпрокурор.
При цьому Андрій Костін подякував президенту та Верховній Раді за довіру. Водночас він зазначив, що вважає правильним піти у відставку з посади генерального прокурора.
Скандали з МСЕК
Як відомо, 4 жовтня правоохоронці викрили очільницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра — голову Пенсійного фонду області. Обох підозрюють у незаконному збагаченні.
Пізніше "Цензор.НЕТ" писав, що силовики Хмельниччини були в курсі масштабної корупційної схеми Тетяни Крупи, оскільки були її співучасниками у цій справі. Зазначається, що десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли з її допомогою оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу голова Хмельницької облпрокуратури Олексій Олійник подав у відставку за власним бажанням. Після цього правоохоронці взялися за перевірки посадовців Хмельниччини та обласних співробітників МСЕК.
Згодом МОЗ провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський призначив засідання РНБО щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями й пообіцяв реакцію на різних рівнях.
