Україна, яка в оборонному плані багато в чому залежить від партнерів, повинна бути країною-реалісткою щодо повернення окупованих Росією територій. Українська влада та суспільство мають усвідомити, що ці землі певний час перебуватимуть під контролем Москви. Про це сказав президент Чехії Петр Павел в інтерв’ю New York Times.
За словами чеського лідера, втома від 31 місяця війни "зростає повсюди". На цьому тлі прихильники Росії, на кшталт прем’єра Угорщини Віктора Орбана підривають європейську єдність щодо підтримки України.
"Найбільш вірогідним результатом війни буде те, що частина української території опиниться під російською окупацією тимчасово", – сказав Петр Павел.
При цьому додав, що це "тимчасове" може тривати роками. Й уточнив, що йдеться про всі території, включно з Кримом.
Президент Чехії назвав нісенітницею заклики припинити надавати зброю Україні. Втім він вважає, що Києву слід "реалістично оцінювати підтримку, яку вони можуть отримати" від урядів, що перебувають під тиском скорочення допомоги Україні.
Як відзначає видання, нещодавнє опитування виявило, що 54% чехів проти надання зброї в рамках програми постачання Україні боєприпасів, відомої, як чеська ініціатива.
Ще одне дослідження, проведене в усіх країнах євроблоку виявило "глибоку прірву між європейською та українською думкою про те, як закінчиться війна". Як відзначив Петр Павел, в Україні "хочуть отримати зброю, щоб перемогти".
"Водночас більшість європейців надсилають зброю, сподіваючись, що це допоможе привести до прийнятного врегулювання в кінцевому підсумку", – наголосив чеський лідер.
Що має усвідомити Росія
На думку президента Чехії, Москва також не досягне заявлених нею цілей. Йдеться про вимоги окупантів, за якими Київ має офіційно визнати російськими чотири українські області, які лише частково контролюються армією РФ.
"Говорити про поразку України чи поразку Росії – цього просто не станеться, тому кінець буде десь посередині", – сказав Петр Павел.
Він також додав, що мир не настане від заяви України про те, що вона припинить воювати. Росія, за його словами, "не припинить свою військову діяльність".
