Україна занепокоєна повідомленнями про те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) планує відновити співпрацю з Росією та направити місію до Москви. Фактично це означає легітимізацію російського режиму, який розпочав найбільшу загарбницьку війну в Європі з часів Другої світової.
Про це йдеться в заяві МЗС України.
У документі наголошується, що війна, розпочата Росією проти України, зруйнувала основи Статуту ООН. На цьому тлі для МВФ, як головної фінансової установи ООН, було б абсурдом відновляти співпрацю з Москвою, легітимізуючи російський режим.
"Закликаємо МВФ не відновлювати жодної співпраці з Росією та залишатися відданими Цілям і Принципам Статуту ООН. Звертаємося до всіх ключових стейкхолдерів, країн-членів і менеджменту МВФ із закликом ще більше ізолювати державу-агресора і не відновлювати діалог, допоки РФ вбиває цивільних, дітей, руйнує не лише Україну, а й міжнародні правила і принципи загалом", – йдеться в заяві.
Що передувало
Цієї осені Міжнародний валютний фонд відновить співпрацю з Росією. 16 вересня відбудеться онлайн-зустріч сторін. До кінця цього місяця місія МВФ прибуде до Москви, розповів Олексій Можин, виконавчий директор МВФ в Росії в коментарі Reuters.
Це буде перший візит до країни-агресора з 2019 року. Очікується, що під час поїздки члени місії зустрічатимуться з російськими офіційними особами.
Таким чином МВФ стане першим великим міжнародним фінансовим органом, який направить свою офіційну місію до Російської Федерації.
Цікаво, що візит має відбутися до 1 жовтня. Чинний виконавчий директор Фонду в Росії Олексій Можин йде у відставку з 1 листопада. Очікується, що його наступницею стане голова Центробанку Росії Ксенія Юдаєва. Вона перебуває під санкціями США з квітня 2022 року.
