Політика США передбачає, що ЗСУ можуть завдавати ударів з американської зброї по прикордонних областях Росії, включно з Курською. Про це повідомила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх на брифінгу 22 серпня.
Вона сказала, що Вашингтону достеменно невідомі цілі Курської операції Збройних сил України. Пентагон, своєю чергою, має питання стосовно того, як цей наступ вписується у "стратегічні цілі на полі бою" для ЗСУ.
При цьому Сінгх згадала заяву президента Володимира Зеленського про те, що метою операції на Курщині є створення буферної зони. Вона відзначила, що створення такої зони означатиме побудову декількох оборонних ліній.
Водночас посадовиця наголосила, що США продовжують підтримувати Україну в тому, що їй потрібно на полі бою. Політика Білого дому, за словами Сінгх, дозволяє українцям брати участь у таких контрударах.
"А також вести вогонь у відповідь, щоб захиститись від російських нападів із цього прикордонного регіону, а цей регіон включає Курську [область РФ – ред.], включає [кордон – ред.] Сумської області. І вони захищають себе від атак в рамках цього регіону", – сказала посадовиця.
Водночас вона, не уточнюючи подробиць, додала, що США планують надати Україні нові пакети військової допомоги.
Західна зброя у Курській операції
Німеччина першою надала дозвіл ЗСУ використовувати свою зброю під час наступу під Курськом. Відповідну заяву на третій день операції, 8 серпня, зробив голова комітету з питань оборони Бундестагу Маркус Фабер. За його словами, німецька зброя після надання її Києву стає українською. І це стосується всіх типів й видів озброєння, включно з танками Leopard 2.
Данія також не проти використання своєї зброї у Курській операції, сказав міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен. За його словами, захід на територію агресора та атаки його інфраструктури й військових об’єктів цілком відповідають правилам війни. При цьому неможливо встановити межу, що зброя може бути використана лише на українській землі.
За інформацією The Times, під час наступу на Курщині ЗСУ використовували HIMARS. З американських реактивних систем залпового вогню українці знищували мости, понтони та інженерне обладнання армії РФ у Курській області.
