Білоруський диктатор Олександр Лукашенко здійснив свій перший візит до КНДР. Під час поїздки він уклав зі своїми колегою Кім Чен Ином договір про “дружбу і співпрацю”.
Про це йдеться в заяві, оприлюдненій пресслужбою Лукашенка.
Своєю чергою, Кім Чен Ин назвав підписану угоду “правовим фундаментом” для подальшого розвитку відносин між країнами. Лукашенко, зі свого боку, подякував за запрошення і підкреслив, що це його перший візит до КНДР.
“Дружні відносини наших держав, які зародилися ще за часів Радянського Союзу, ніколи не переривалися. Сьогодні в результаті всебічного поступального розвитку ми переходимо на принципово новий етап. З великим запізненням, та все ж таки переходимо на новий етап”, – додав він.
Північнокорейський диктатор також заявив, що Білорусь і КНДР нібито поділяють прагнення до “багатополярного світу” та мають схожі позиції в міжнародних питаннях. Зокрема, він зазначив, що влада й народ Білорусі досягають “помітних успіхів” у захисті суверенітету, гарантуванні безпеки та розвитку економіки.
Водночас деталі угоди про “дружбу та співпрацю” поки не розкриваються.
Допомога КНДР Росії у війні проти України
Варто нагадати, що у 2024 році Росія та Північна Корея уклали угоду про стратегічне партнерство. Договір передбачає взаємну “військову та іншу допомогу” у разі нападу на одну зі сторін.
Зокрема, як повідомляє Bloomberg, КНДР передала своєму “партнеру” озброєння та військовий контингент для ведення повномасштабної війни проти України на суму до 14 мільярдів доларів. Частину цієї “оплати” Пхеньян отримував не грошима, а у вигляді доступу до секретних військових технологій.
Загалом постачання озброєння з КНДР до Росії розпочалося ще в серпні 2023-го. Вже з вересня ця “допомога” набула більш масштабного характеру.
Водночас Кім Чен Ин, своєю чергою, офіційно визнав відправку своїх військових до Росії на війну проти України лише у травні 2025 року.
