За два тижні військової операції США та Ізраїля проти Ірану доходи Росії від продажу викопного палива зросли більше ніж на 7,7 мільярда євро.
Про це повідомляє Euronews з посилання на дані аналітичного центру CREA.
Доходи Росії від енергоресурсів зросли на тлі війни в Ірані, оскільки конфлікт ускладнив постачання через Ормузьку протоку і підштовхнув світові ціни вгору. Згідно з даними аналітичного центру, лише за два тижні бойових дій Москва збільшила прибутки від нафти та інших видів викопного палива. У перші 15 днів березня щоденні доходи сягали близько 372 мільйонів євро – це приблизно на 14% більше, ніж у лютому.
Загалом за період з 1 до 15 березня Росія отримала 7,7 мільярда євро від експорту нафти, газу та вугілля. У середньому це еквівалентно приблизно 513 мільйонам євро на день. Це перевищує лютневі показники, які тоді складали 472 мільйони євро на день.
Чому зросли ціни на нафту
Після початку військової операції США та Ізраїля світові ціни на нафту різко пішли вгору. Зокрема, Brent підіймалася вище 119 доларів за барель.
Водночас Мінфін США на 30 днів дозволив купувати російську нафту, яка вже перебуває в морі. Це рішення розкритикували європейські лідери, вказуючи, що воно може підтримати військові доходи Москви.
Окремо Вашингтон тимчасово пом’якшив санкції, дозволивши Індії закуповувати російські нафтопродукти, хоча раніше закликав її відмовитися від таких поставок.
Аналітики зазначають, що навіть попри обмеження, зростання світових цін на нафту разом зі стабільним попитом з боку таких країн, як Індія, Росія продовжує збільшувати свої доходи. За даними CREA, близько 3/4 нафтових прибутків Москви забезпечують саме Індія та Китай. Лише з 1 до 15 березня Індія закупила російські енергоресурси приблизно на 1,3 мільярда євро. Йдеться про близько 89 мільйонів євро щодня проти 60 мільйонів у лютому.
