Національна поліція оголосила про початок розслідування махінацій в межах програм медичних гарантій. За попередніми оцінками, сума збитків може сягати сотень мільйонів гривень.
Про це повідомляє Нацполіція.
За даними правоохоронців, в низці медзакладів привласнювали кошти, виділені з бюджету на лікування українців в межах програм медичних гарантій. Йдеться про фіктивні медичні послуги та маніпуляції з даними в електронній системі охорони здоров’я.
Щоб задокументувати корупційні схеми, поліцейські 20 березня одночасно проводять 70 обшуків у медзакладах по всій Україні.

Деталі справи
За даними поліції, в межах досудового розслідування встановлено такі факти протиправної діяльності:
- привласнення та розтрата майна (ст. 191 Кримінального кодексу України);
- зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК України);
- службове підроблення (ст. 366 Кримінального кодексу України);
- втручання в роботу автоматизованих систем (ст. 362 КК України);
- службова недбалість (ст. 367 Кримінального кодексу України);
- легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 209 КК України).
Санкції цих статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
У поліції додали, що наразі триває комплекс заходів для фіксації протиправної діяльності та встановлення всіх причетних осіб.
До розслідування залучені слідчі Головного слідчого управління Нацполіції та оперативники Департаменту стратегічних розслідувань. Вони діють спільно з працівниками поліції та прокуратури у за сприяння Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України.
Оскільки слідчі дії ще тривають, більше інформації по справі поліція пообіцяла надати пізніше.
Корупція в системі охорони здоров’я
Влітку минулого року стало відомо, що правоохоронці викрили схему привласнення бюджетних коштів, які мали спрямувати на лікування тяжкохворих пацієнтів. За даними ЗМІ, йдеться про мільйони гривень, які потрапили на приватні рахунки "під прикриттям безпосередньо керівництва МОЗ".
В Офісі Генпрокурора повідомили, що відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). 14 липня за місцями проживання та роботи лікарів було проведено низку обшуків.
Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко анонсував перевірки у лікарнях. Як пояснив посадовець, під ревізію передусім потраплять "найбільш критичні заклади", де можуть бути проблеми з забезпеченням доступу до лікарських засобів.

