Кабінет Міністрів затвердив новий склад наглядової ради НАК “Нафтогаз України”. До неї призначено шістьох членів — чотирьох незалежних міжнародних фахівців та двох представників від України.
Про кадрові рішення повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
Хто представлятиме міжнародну сторону
До оновленої наглядової ради увійшли такі незалежні іноземні експерти:
- Роберт Шлешинський (Польща) — спеціаліст із корпоративного управління та енергетичного сектору;
- Ерік Расмуссен (Данія) — експерт із фінансування енергетичних та інфраструктурних проєктів, співпрацював із Європейським банком реконструкції та розвитку та брав участь у реформуванні системи управління держпідприємствами в Україні, зокрема в “Нафтогазі”;
- Данкан Найтінгейл (Канада) — фахівець з операційного управління у сфері видобутку, раніше очолював наглядову раду ПАТ “Укрнафта” та впроваджував стандарти Організації економічного співробітництва та розвитку;
- Тор Мартін Анфіннсен (Норвегія) — обіймав керівні посади в норвезькій енергетичній компанії Equinor.

Українські представники в раді
Від держави до складу наглядової ради включено:
- заступницю міністра економіки, довкілля та сільського господарства Анну Артеменко;
- державного секретаря Кабінету Міністрів Костянтина Мар’євича.
Причини ротації
Голова правління “Нафтогазу” Сергій Корецький пояснив, що формування нового складу відбулося у зв’язку із завершенням повноважень попередньої наглядової ради 26 січня 2026 року. За його словами, переобрання відбулося у плановому порядку.
Раніше уряд достроково припинив повноваження ексзаступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми як члена наглядової ради компанії. У липні 2025 року стало відомо, що до нього навідувалися детективи НАБУ на тлі антикорупційних розслідувань у сфері енергетики. Це сталося після гучної справи щодо колишнього віцепрем’єра Олексія Чернишова.
Частина ширшої реформи держкомпаній
Оновлення наглядової ради “Нафтогазу” відбувається в межах урядового плану перезавантаження корпоративного управління у паливно-енергетичному комплексі, який Кабмін затвердив у листопаді 2025 року.
Документ передбачав проведення конкурсного відбору до наглядових рад та оновлення виконавчих органів ключових компаній групи — АТ “Укргазвидобування”, АТ “Укрнафта” та ТОВ “Газорозподільні мережі України”.
Кадрові зміни також стали продовженням заходів після масштабної антикорупційної операції “Мідас”, у межах якої правоохоронці заявили про викриття схем у сфері енергетики.
