Підпільний навчальний заклад при монастирі Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП) "Голосіївська пустинь" припинив свою роботу.
Про це розповів представник Офісу мовної омбудсменки Ігор Спірідонов, інформує "Вчися.Медіа".
Чиновник підкреслив, що на подібні випадки потрібно реагувати оперативно та рішуче, аби жодна релігійна чи інша установа не наважувалася ризикувати, адже мова йде про вплив на українських дітей у дусі московської ідеології.
Також посадовець повідомив, що Офіс мовної омбудсменки теж відреагує в межах своїх повноважень.
Натомість директорка закладу публічно заявила, що діти більше не отримуватимуть “освітній продукт”, який, на її думку, був корисним.
Формат шкільного навчання
Як відомо, учні цієї школи формально числилися в приватному навчальному закладі в Хотянівці неподалік Києва, проте фактично навчання відбувалося на території Голосіївського монастиря.
Учні навчалися за підручниками 1960-х років російською мовою. Під час занять також використовувалася заборонена в Україні символіка.
Мама однієї з учениць розповіла, що в школі при монастирі УПЦ МП навчають “вічному”, адже “влада ще 100 разів зміниться”. Жінка дуже радіє, що її донька лише числиться, але не ходить до державної школи, де є хвилина мовчання та співають “цей безглуздий гімн”.
Організатори підпільної школи публічно заявляли, що їхнє навчання не відповідає стандартам Міністерства освіти та науки, оскільки вони нібито обмежують свободу громадян.
Розслідування
6 січня журналісти "Слідство.Інфо" оприлюднили розслідування про незаконну школу в Києві при монастирі УПЦ (МП) "Голосіївська пустинь".

Директорка закладу називала його "православним батьківським клубом". Хоча школа працювала як звичайна: п’ять днів на тиждень з 9:00 до 14:00, з групою продовженого дня. Вона повідомила, що після виходу розслідування заклад закрили, а вона та вчителі нібито стали жертвами цькування.
Того ж дня Служба безпеки України оголосила, що розслідує діяльність монастиря "Голосіївська пустинь".
Своєю чергою, міністр освіти Оксен Лісовий назвав неприпустимою ситуацію, коли у столиці країни, яка майже 4 роки бореться за власне виживання, існує школа, де дітей виховують у дусі “руського міра”.

