Переговорний процес щодо завершення війни змінився після того українську делегацію очолив новий глава Офісу президента Кирило Буданов. Раніше Україна доносила своє бачення трьома треками, відтепер – у режимі реального "one voice".
Про це повідомляє "Українська правда".
Після того як колишній керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов очолив переговорний процес від України, Кремль змінив склад своєї делегації. Замість пустослівних дипломатів, пише видання, Росія відправила на переговори професійних військових. За словами джерела медіа, знайомого з перебігом перемовин, зміни в складі російської делегації вплинули на характер переговорів.
"Раніше наші мусили слухати годинні проповіді про те, хто і коли кого завоював в минулому. Тепер сидять військові і обговорюють дуже конкретні речі: механізми відведення, гарантії, терміни і так далі. Це, мабуть, ключова зміна, яка сталась з приходом Буданова", – розповів співрозмовник журналістів.
Повернення Арахамії
У матеріалі також йдеться про те, що за часів, коли Офіс президента очолював Андрій Єрмак, всі контакти з партнерами здійснювалися кількома різними каналами.
Перший – офіційний – вів тодішній глава ОП у співпраці з Міністерством закордонних справ. Інші, щонайменше два так званих "back channels", функціонували на зв’язках Буданова і керівника фракції "Слуга народу" Давида Арахамії.
"Сигнали, які доходили до партнерів і ворогів через ці три різних канали, були так само різними: офіційний канал притримувався стилістики "формули миру", неофіційні ж доносили більш приземлену і реалістичну оцінку ситуації та процесів в Україні", – йдеться в матеріалі.
Після того як офіційний канал переговорів по факту перейшов під контроль Буданова, весь перемовний процес з українського боку почав працювати в режимі реального "one voice".
За даними видання, Буданов і Зеленський спільно вирішили повернути до складу делегації Давида Арахамію. Він очолював першу переговорну групу, має широкий набір контактів у США. Ба більше – з часів стамбульських перемовин Арахамія має прямі контакти з росіянами типу Романа Абрамовича. Повернення політика до групи також посилило обраний Україною режим переговорів "one voice", йдеться в матеріалі.
Переговори щодо завершення війни: головне
У 2025 році модератором переговорного процесу щодо завершення війни в Україні виступили США. Американські переговорники окремо зустрічалися з українською та російською делегаціями з метою узгодження позицій сторін.
23-24 січня в Абу-Дабі відбулася перша тристороння зустріч, учасники якої обговорювали параметри завершення війни. Як зазначив президент Володимир Зеленський, сторони "багато встигли обговорити, і важливо, що розмови були конструктивними".
Переговори проходили на тлі чергової масованої ракетно-дронової атаки Росії на Україну в ніч на 24 січня. Армія РФ била по енергетичній інфраструктурі в Києві, Харкові та Чернігові, який через атаку було повністю знеструмлено.
Наступний раунд переговорів має відбутися 4-5 лютого. За словами Зеленського, сторони зосередяться на обговоренні інформації, з якою приїде російська делегація.
