У січні 2026 року російські окупаційні війська захопили 245 кв. км української території — найгірший показник, починаючи з квітня минулого року.
Про це свідчать дані DeepState.
За висновками аналітиків, листопад та грудень виявилися одними з найбільш результативних місяців для окупантів. Вони змогли захопити 505 кв. км та 445 кв. км території України відповідно.
Територіальні досягнення" ворога у січні – вдвічі менші, ніж у попередні місяці, констатує DeepState.
Також зазначається, що кількість ворожих штурмів у січні зменшилася на 4%.

Найбільшу активність ворог виявив на таких напрямках:
- основний удар окупантів на Покровському напрямку. Тут відбулося найбільше штурмів – 33% від загальної кількості;
- в 1,75 раза побільшало штурмів на Гуляйпільському напрямку, де було 21% від всіх атак;
- майже кожен восьмий штурм (12% від загальної кількості) відбувся на Костянтинівському напрямку;
- на Лиманський та Олександрівський напрямки сумарно припало 16% атак – по 8% на кожний.
"Негативним рекордсменом став Слов’янський відтинок, де на 3% штурмів припадає майже 20% територіальних втрат", – зазначає DeepState.
Скільки території України окупувала Росія
Станом на 1 січня 2026 року Російська Федерація окупувала 116 165 квадратних кілометрів території України — це 19,25% загальної площі держави.
Впродовж 2025 року армія РФ змогла захопити 4 336 квадратних кілометрів української території – приблизно 0,72% від площі країни.
Найбільших територіальних втрат зазнала Донеччина. Упродовж минулого року Росія захопила понад 10% території регіону. Загалом під російською окупацією перебуває 116 тисяч квадратних кілометрів Донецької області.
У листопаді 35% просувань ворога відбулося на Слов’янському напрямку. Водночас тут відбувалося 5% штурмових дій. Як вказали у DeepState, серйозним ударом стала втрата Сіверська.
Як пояснили у Генштабі, українські війська відійшли з міста з метою збереження життя захисників та боєздатності підрозділів Сил Оборони України.
