У Дніпропетровській області внаслідок атаки російських дронів загинули 12 шахтарів. Ворожі безпілотники атакували автобус, в якому гірники їхали після зміни.
Про це повідомив віцепремʼєр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба.
Внаслідок атаки ще 16 шахтарів отримали поранення, уточнили в Національній поліції Дніпропетровської області. За даними слідства, атака сталася 1 лютого близько 15:45 поблизу шахти "Тернівська" в Павлоградському районі Дніпропетровщини.
Ворог атакував автобус з шахтарями ДТЕК. У компанії наголосили, що ця атака стала найбільшою одночасною втратою з початку повномасштабної війни. 2 лютого у ДТЕК оголосили днем жалоби за загиблими шахтарями.
Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ст. 438 Кримінального кодексу України — воєнні злочини.
Автобус атакували "шахеди"
Як розповів радник міністра оборони з технологічних напрямків Сергій "Флеш" Бескрестнов, автобус із шахтарями атакували "шахеди" на онлайн-управлінні.
Удар по цивільному транспорту було завдано двома бойовими дронами. Перший влучив поруч з автобусом, внаслідок чого водій втратив керування, а службовий транспорт в’їхав у паркан.
"В цей час оператор другого "шахеда" направив "шахед" прямо в мирних людей. Оператори з території Росії 100% бачили і розпізнавали ціль як цивільну, бачили що це не військовi і прийняли свідоме рішення про атаку", – наголосив Флеш.

Трагедія на Дніпропетровщині є доказом, що переговори з РФ не стримують агресію, зазначила донька спецпредставника США з питань України Кіта Келлога Меган Моббс. За її словами, поки США не почнуть тиснути на Росію, говорити про справжній мир рано.
Ворог б’є по логістиці
30 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія переорієнтувалася на удари по логістиці та вузлових станціях України. За словами Зеленського, вранці у Дніпропетровській області був уражений спеціальний вагон-електростанція.
27 січня російські окупаційні війська вдарили бойовими дронами по потягу "Укрзалізниці", що перевозив пасажирів у Харківській області. У цей час в потязі перебував 291 пасажир. Внаслідок російського удару загинуло 6 людей.
23 квітня 2025 року російські окупанти завдали удару FPV-дроном по автобусу з працівниками гірничо-збагачувального комбінату в Марганці Дніпропетровської області. Внаслідок атаки загинули 8 жінок та 1 чоловік, ще близько 49 отримали поранення, згодом кількість жертв зросла до 10.
