Компанія "Бетонбуд" має повернути громаді Львова понад 1,1 га землі в промисловій зоні мікрорайону Рясне. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Львівської області.
Про це повідомляє видання Zaxid.net.
Йдеться про дві ділянки по вулиці Шевченка, 327. Вказану землю у 2020 році міська рада Львова передала в оренду на 20 років ТзОВ "Бетонбуд". Власниками підприємства, за даними Youcontrol, є Сергій Медведчук та Богдан Козак — рідні брати підсанкційних ексдепутатів-втікачів, звинувачених у державній зраді. Йдеться про Віктора Медведчука та Тараса Козака.
З 2023 року "Бетонбуд" припинив сплачувати за оренду. Коли сума боргу сягнула майже 833,6 тис. гривень, мерія Львова звернулася до суду з вимогою розірвати договір оренди.
У суді представники компанії намагалися виправдати несплату оренди воєнним станом, частими повітряними тривогами, що нібито блокують роботу, а також арештом майна заводу. Однак суддю Світлану Іванчук ці аргументи не переконали, вона ухвалила рішення про дострокове припинення договору оренди. Ділянку мають повернути у користування громади.
Рішення Господарського суду Львівської області ще може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Як Медведчук та Козак втратили контроль над заводом
ТзОВ "Бетонбуд" зареєстроване понад 20 років тому і тривалий час було частиною бізнес-імперії братів Медведчука та Козака. Обидва власники зараз перебувають у міжнародному розшуку.
Підприємство займає значні позиції на ринку будівельних матеріалів Львівської області. Завод оснащений сучасним обладнанням для виробництва бетону та інших будівельних сумішей. На території підприємства є ангар для зберігання сипучих матеріалів, під’їзна залізнична колія та естакада з бетонним майданчиком, офіс та складські приміщення.
У червні 2024 року правоохоронці повідомили, що підприємство систематично уникало сплати податків, через що держбюджет України недоотримав близько 75 млн гривень. За даними слідства, компанія перенаправляла кошти Медведчуку та Козаку. Ці кошти, зокрема, використовувалися для підтримки російської військової агресії проти України.
Згодом майно підприємства було вилучено та передано під контроль Агентства з розшуку та менеджменту активів. Наприкінці 2025 року АРМА передало виробничі потужності заводу "Бетонбуд" в управління сторонньому оператору — компанії "Парктехбуд".
