Найближчим часом в Україні запровадять низку заходів, спрямованих на подолання енергетичної кризи, спричиненої російськими обстрілами. За реалізацію антикризових заходів відповідатиме уряд – навіть у столиці, адже міська влада не справляється.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
За його словами, надзвичайна ситуація обговорювалася під час спеціальної селекторної наради. В ній взяли участь прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, міністри, в компетенції яких розв’язання таких питань, та представники місцевих влад.
Деталі антикризових заходів
Як зазначив глава держави, найскладніша ситуація в Києві.
"Час міською владою втрачено, і зараз на рівні уряду буде виправлятися те, що не було зроблено на рівні міста. Вже сформовано постійно діючий штаб для столиці, його робота куруватиметься на урядовому рівні", – сказав Зеленський.
Він додав, що очікує від місцевої влади "повної співпраці та взаємодії".
За словами президента, під час селектора обговорювалася ситуація в Бориспільському та Броварському районах Київщини. Влада Дніпропетровської області передала запит, який "взяли в роботу". Має отримати допомогу Сумщина, де склалася непроста ситуація, додав Зеленський.
Він також відзначив обласну та міську владу Харкова за дуже відповідальний підхід в організації роботи енергосфери у надзвичайних обставинах.
Окрім того, президент анонсував зміни комендантської години, бо людям та бізнесу необхідні послаблення під час холодної погоди. Водночас запевнив, що Кабінет міністрів оперативно ухвалить всі рішення, необхідні для спрощення та збільшення імпорту електроенергії як державними компаніями, так і приватною сферою.
Реакція мера Києва
Київський міський голова Віталій Кличко, своєю чергою, дорікає українській владі. За словами мера, напередодні масованої атаки, яку росіяни здійснили 9 січня, він доповідав прем’єр-міністерці Юлії Свириденко про можливі наслідки пошкоджень критичної інфраструктури столиці.
Кличко також стверджує, що запропонував створити спільний штаб для реагування на можливу надзвичайну ситуацію та подолання її наслідків, однак "координації зусиль тоді не було".
"І тільки вчора оголосили про створення штабу в масштабах країни. І згадали про Київ — безпідставними звинуваченнями", — наголосив мер Києва.
Ситуація зі світлом та теплом у Києві
У ніч проти 9 січня армія РФ здійснила комбіновану атаку на Київ, яка тривала близько п’яти годин. Станом на ранок було відомо про п’ятьох загиблих і понад 20 постраждалих.
За словами міського голови Віталія Кличка, після російського удару 9 січня в Києві без опалення залишилися близько половини будинків. Він запропонував тим, у кого є можливість, тимчасово виїхати за місто – туди, де є тепло й електроенергія.
Станом на вечір 15 січня, у Києві без опалення залишаються близько 300 багатоповерхових будинків. Наразі столиця живе за екстреними графіками відключень світла, погодинні – не діють. Енергетики та комунальники працюють нон-стоп, щоб повернути світло та тепло у домівки киян, наголосив Кличко.
