Уряд не планує скасовувати або змінювати режим комендантської години, однак у разі тривалих відключень електро- чи теплопостачання допускає деякі винятки. Такі рішення ухвалюватимуться виключно за погодженням із військовим командуванням.
Про це 15 січня повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
З його слів, він узяв участь у першому засіданні штабу з ліквідації наслідків ударів по енергетичній інфраструктурі в Києві. Засідання відбулося під головуванням міністра енергетики Дениса Шмигаля.
Під час наради розглядали питання дотримання комендантської години та організації роботи “Пунктів незламності” в умовах можливих тривалих відключень.
Які зміни планують ухвалити
За словами урядовця, у разі тривалих відключень тепла чи електроенергії держава має діяти гнучко, не порушуючи безпекових рішень. Він уточнив, що йдеться про можливі тимчасові та точкові винятки, які можуть дозволити:
- безперебійну роботу об’єктів критичного життєзабезпечення;
- безпечний доступ громадян до “Пунктів незламності” за аналогією з укриттями;
- функціонування закладів, які офіційно виконують роль “Пунктів незламності”.
За словами віцепрем’єра, будь-які винятки можливі лише за участі військового командування та Рад оборони і залежно від безпекової ситуації в конкретному регіоні. Самовільні рішення на місцях, наголосив він, виключені.
Робота “Пунктів незламності”
Паралельно урядовці посилюють роботу “Пунктів незламності”. В межах загальнонаціонального аудиту вже перевірили понад 10 тисяч таких локацій. Також готується оновлена модель їх функціонування.
Вона передбачає цілодобову роботу пунктів, резервне живлення, стабільний зв’язок, наявність води та базових умов для тривалого перебування людей, зокрема маломобільних груп населення.
Коли ухвалять рішення
У повідомленні президента Володимир Зеленського зазначається, що рішення щодо послаблення комендантської години на час сильних холодів будуть ухвалені сьогодні, 15 січня.
Нагадаємо, 14 січня президент України оголосив про намір запровадити стан надзвичайної ситуації в енергетиці у відповідь на серйозні наслідки російських атак на енергетичний сектор.
Глава держави також повідомив про створення постійного штабу для координації ситуації в Києві. Керівником робіт із підтримки громад та вирішення практичних питань в умовах енергетичної кризи визначено Дениса Шмигаля.
