Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен звернулася із прямим та жорстким закликом до США й особисто президента Дональда Трампа. Вона наголосила, що острів, як автономна частина Королівства Данія, перебуває під безпековими гарантіями НАТО.
Про це повідомляє BBC.
Фредеріксен у своїй заяві вимагає негайно припинити публічні погрози щодо можливого “захоплення” Гренландії.
Глава уряду Данії додала, що Копенгаген уже уклав із США оборонну угоду, яка дає американській стороні доступ до інфраструктури на острові. Окрім того, Данія суттєво збільшила фінансування безпеки в Арктичному регіоні.
“Тому я рішуче закликаю Сполучені Штати припинити погрози на адресу історично близького союзника та на адресу іншої країни й іншого народу, які дуже чітко заявили, що вони не продаються”, – сказала очільниця уряду.
Питання Гренландії
Звернення прем’єрки прозвучало після того, як Кеті Міллер, дружина помічника президента США Стівена Міллера, оприлюднила карту Гренландії в кольорах американського прапора із підписом “Soon” (скоро – ред.).
Як відомо, президент США Дональд Трамп неодноразово порушував питання про можливість встановлення контролю або купівлі Гренландії. Він аргументував інтерес стратегічним положенням острова в Арктиці та його ресурсним потенціалом, зокрема покладаючись на природні багатства регіону.
Раніше вище керівництво Данії рішуче відкидало подібні наміри. Глава Комітету з питань оборони парламенту Расмус Ярлов публічно висміював ідею “купити” Гренландію, а міністр закордонних справ Ларс Льокке Расмуссен чітко заявляв, що країна не піде на вимоги президента США.
Днями американський лідер знову назвав острів “абсолютно необхідним для США”. Коментарі пролунали паралельно з гучними подіями у Венесуелі, де під час військової операції був затриманий очільник країни Ніколаса Мадуро та його дружина. Раніше Мадуро заявляв, що Вашингтон прагне встановити контроль над територією та природними ресурсами його країни.
