Усі можливі дороги, якими українські військові могли б зайти або вийти з Мирнограда, зараз проходять через “сіру зону”. За останні дні російські сили захопили частину села Рівне — одного з двох населених пунктів, через які трималася логістика.
Про це повідомляє Українська правда з посиланням на двох співрозмовників на Покровському напрямку та дані мапи DeepState.
“Сіра зона” зберігається вже тижнями
Офіцер морської піхоти зазначив, що умовне кільце “сірої зони” навколо Мирнограда фактично існує кілька тижнів.
За його словами, востаннє ротація техніки всередину міста була можливою у листопаді. На початку грудня лише декільком військовим вдалося покинути район пішки. Спроба руху через Родинське завершилася втратою трьох машин — як їхніх, так і суміжних підрозділів.
Військовий додає, що ситуація починає нагадувати стрімке падіння Покровська.
“Виникає момент критичного накопичення ворога — і вони повсюди. Зупинити це дуже важко, бо перед тим знищується логістика, дрони, артилерія”, — заявив офіцер.
Ситуація в Мирнограді: коридор звужується
Після втрати доступу через Покровськ український гарнізон змушений користуватися дорогами через маленькі села Рівне і Світле. Частина Рівного вже під контролем росіян, про що свідчать відео, опубліковані російським Міноборони.
Умовний коридор виходу з Мирнограда зараз становить лише кілька кілометрів “сірої зони” між частково захопленим Рівним та захопленим Красним Лиманом. Північніше, Родинське вже приблизно на 80% контролюється противником.

Пересування цим маршрутом небезпечне щонайменше 3-4 тижні. Українські бригади зазнають втрат — російські сили присутні практично на всіх ділянках. Підрозділи ДШВ намагалися розширити коридор, але результати їхніх дій поки що невідомі.
Росіяни закріплюються всередині Мирнограда
Паралельно з блокуванням шляхів російські війська нарощують присутність у самому Мирнограді. За словами українських військових, деякі райони міста вже близькі до оточення.
Достеменно оцінити кількість російських сил зараз складно — у підрозділів ЗСУ стає дедалі менше інструментів спостереження.
Чому це важливо
Попри повідомлення з фронту, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський запевняє, що оточення Мирнограда немає. Аналогічну інформацію поширює й 7-й корпус ДШВ, відповідальний за оборону міста.
Водночас як повідомляє УП, військовослужбовці, які намагаються вивести свої підрозділи з району та втрачають людей у “сірому коридорі”, вважають офіційні заяви такими, що не відображають реальний стан справ.
