Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевнив, що у разі отримання повістки до армії, він не збирається ухилятися від служби.
Про це він заявив у розмові з журналісткою Яніною Соколовою.
У бесіді було згадано заяву Дмитра Кулеби від червня 2022 року та подібну до неї з січня 2024 року. Тоді, обіймаючи посаду міністра закордонних справ, він зазначив, що якщо у союзників закінчиться постачання зброї для України, українці продовжать боротьбу навіть "з лопатами".
Ексміністр додав, що саме через те, що тривалий час “займався війною”, він не пішов воювати добровольцем.
“Я не пішов добровольцем, тому що два з половиною роки я займався війною, але і тікати для того, щоб уникнути мобілізації, коли цей час настане, я теж не буду”, – запевнив Кулеба.
За словами ексміністра, він не залишав Україну і наразі перебуває у Києві.
Варто зазначити, що міністерську посаду Дмитро Кулеба займав з березня 2020 року по вересень 2024-го. 4 вересня він подав заяву про відставку з посади, на якій його замінив Андрій Сибіга.
Заяви Кулеби щодо війни в Україні
Дмитро Кулеба висловив думку, що якщо мирної угоди не вдасться досягти, протистояння триватиме ще багато років. На його думку, лінія фронту поступово зміщуватиметься на користь Росії.
За його словами, у разі відсутності компромісу війна в Україні залишатиметься жорстокою, оскільки обидві сторони мають ресурси для продовження бойових дій, але фронт щороку просуватиметься вперед.
Ексміністр закордонних справ також спрогнозував, що Україна зазнає тактичної поразки. Водночас він вірить у стратегічну перемогу.
Також Кулеба зазначав, що через дефіцит населення Україні можливо доведеться відкрити кордони для мігрантів з Азії. За його словами, люди з Бангладешу, Непалу, Індії, Філіппін та В’єтнаму охоче приїдуть.
Також він поділився, що ледь переконав свого 18-річного сина Єгора залишитися в університеті замість того, щоб відправитися на фронт.
