В Україні 3 грудня припиняє дію мандат наглядових рад ключових державних енергетичних компаній.
Про це заявив президент Володимир Зеленський.
Він провів зустріч із премʼєр-міністеркою Юлією Свириденко, під час якої обговорили оновлення керівного складу в енергетичному секторі. За його словами, темпи реформ досить хороші і сприяють прозорому управлінню.
Президент повідомив, що з 3 грудня припиняють свої повноваження більшість членів наглядових рад ключових державних енергетичних компаній, серед яких:
- Центренерго,
- Оператор ГТС,
- Оператор ринку,
- Українські розподільні мережі,
- Енергетична компанія України.
Крім того, Володимир Зеленський повідомив, що нові члени наглядових рад повинні бути призначені вже у грудні за чіткою та справедливою процедурою.
Перезавантаження в оборонній сфері
Також український лідер доручив міністру оборони Денису Шмигалю терміново оновити склад наглядових рад у сфері оборони.
"Саме через наглядові ради відбувається управління та контроль за внутрішніми процесами в компаніях, і це має забезпечуватись на сто відсотків", — зазначив Зеленський.
Корупція в енергетиці
10 листопада НАБУ оголосило про проведення масштабної операції “Мідас” в енергетиці, під час якої провели понад 70 обшуків. За версією слідства, організатори схеми отримували до 15% контрактів від “Енергоатому” у вигляді “відкатів”, які контрагенти компанії змушені були платити за вказівкою учасників схеми.
Гроші нібито “відмивали” у бек-офісах у центрі Києва, пов’язаних із родиною колишнього нардепа Андрія Деркача.
Серед фігурантів — бізнесмени Тимур Міндіч (“Карлсон”) та Олександр Цукерман (“Шугармен”), які виїхали з України до обшуків; проти них введено санкції та оголошено в розшук. НАБУ також зафіксувало причетність чотирьох колишніх міністрів, зокрема Германа Галущенка (“Професор”). 12 листопада він та ексміністерка Світлана Гринчук подали у відставку.
Після розкриття корупційної схеми в енергетичному секторі Кабмін ухвалив план оновлення складу наглядових рад та виконавчих органів компаній паливно-енергетичного комплексу.
Прокурор САП під час судового засідання у цій справі заявив, що бізнесмен Тимур Міндіч нібито намагався впливати на тодішнього міністра оборони Рустема Умєрова. Умєров підтвердив, що зустрічався з Міндічем у період керівництва Міноборони, проте заперечив будь-який вплив на свої рішення.
Громадська антикорупційна рада при Міноборони повідомила, що Міндіч намагався схилити Умєрова до підтримки закупівлі бронежилетів у конкретної компанії.
Національне антикорупційне бюро вже включило цю інформацію про можливі зловживання у Міністерстві оборони під час закупівлі бронежилетів до кримінального провадження.
