Герман Галущенко та Світлана Гринчук, яких Верховна Рада 19 листопада звільнила з посад міністра юстиції та міністра енергетики, близько тижня не з’являються у публічному просторі. Вони навіть проігнорували засідання парламенту, на якому їх звільнили.
Про це пише BBC News Україна.
Герман Галущенко востаннє з’являвся у публічній площині 12 листопада. Того дня він опублікував свою заяву щодо відсторонення від посади міністра юстиції на період розслідування корупції в енергетиці, відомої, як операція "Мідас".
"Не тримаюся за посаду міністра і не триматимусь… Захищатиму себе в юридичній площині та доводитиму свою позицію", – наголосив тоді Галущенко.
Журналісти намагалися зв’язатися з вже колишнім міністром. Вони надіслали йому на месенджери низку питань, зокрема, поцікавилися, чому Галущенко не прийшов на засідання Ради, та як він прокоментує фігурування свого прізвища у справі "Мідас". Відповіді від експосадовця не було, бо схоже, що він не отримав повідомлення.
"WhatsApp та Signal відображають ці повідомлення, як недоставлені адресату, що може свідчити про те, що Галущенко або вимкнув свій телефон, або ж деактивував ці месенджери на своєму мобільному", – йдеться в матеріалі.
Де перебуває Гринчук
На відміну від Галущенка, Гринчук все ж вийшла на зв’язок. Вона заперечила чутки, що виїхала за кордон. У відповідь на запитання BBC News Україна повідомила, що перебуває в Україні.
"В міністерстві, займаюся передачею документів", – написала Гринчук.
Однак на інші питання, аналогічні тим, що надсилала Галущенку, експосадовиця не відповіла.
12 листопада вона оприлюднила у соцмережах свою заяву про відставку, зазначивши, що посада ніколи не була для неї самоціллю. Гринчук наполягала, що у її професійній діяльності "не було жодних порушень законодавства", а будь-які спекуляції на тему її особистих стосунків "недоречні".
14 листопада вона виступила на засіданні парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП, де зокрема йшлося про її можливу відставку. У розмові з депутатами посадовиця наголосила, що через "медійний скандал" бачить "неприпустимим для себе залишатися на посаді".
Водночас категорично заперечила участь ексрадника Галущенка Ігоря Миронюка в ухваленні рішення щодо її призначення на посаду міністерки енергетики. Натяк на те, що до рішення про її призначення долучені фігуранти скандалу, міститься в оприлюднених НАБУ записах.
На уточнення депутатів, чи знайома Гринчук з Миронюком, відповіла, що зараз це не має значення.
Окрім того, Гринчук повідомила, що більшість фігурантів розслідування НАБУ і САП "навіть не знає", а ті, з ким знайома, "ніякого впливу" на її роботу як очільниці Міненерго не мали.
Виступ на комітеті Верховної Ради 14 листопада став останньою появою Гринчук у публічному просторі.
Звільнення Галущенка та Гринчук
19 листопада Верховна Рада підтримала звільнення з посад міністра юстиції Германа Галущенка та міністерки енергетики Світлани Грінчук.
Варто нагадати, що Галущенко опинився серед ключових персонажів резонансної корупційної справи в державному “Енергоатомі”. В аудіозаписах, які оприлюднило НАБУ в рамках операції “Мідас”, колишнього очільника енергетичного відомства Галущенка пов’язують з екснародним депутатом-зрадником Андрієм Деркачем, котрий втік до Росії.
На згаданих плівках Галущенко фігурує під псевдонімом “Сигізмунд”. В одному з записів учасник розмови каже, що Галущенко “допомагає, дофіга”.
За даними слідства, Тимур Міндіч, організатор схеми з відкатами до 15% на підрядах НАЕК “Енергоатом”, за сприяння Германа Галущенка контролював фінансові потоки у галузі енергетики України.
