Лідери Європейського Союзу планують 23 жовтня затвердити 19-й пакет антиросійських санкцій. Обмеження торкнуться чотирьох китайських компаній, пов’язаних з нафтовою галуззю.
Про це повідомляють Bloomberg та Reuters.
Зазначається, що мета нових заходів – позбавити Москву енергетичних доходів і посилити тиск на Володимира Путіна для початку переговорів.
Єврокомісія запропонувала 19-ий пакет понад місяць тому, 19 вересня. Обговорення тривало кілька тижнів, оскільки Австрія, Словаччина та Угорщина блокували рішення, висуваючи власні вимоги.
Австрія зокрема пропонувала розморозити активи, пов’язані із російським бізнесменом Олегом Дерипаскою. Завдяки цьому можна компенсувати збитки банку Raiffeisen Bank International AG, понесені в Російській Федерації. Однак ініціатива не отримала підтримки, і країна відмовилася від вимоги.
Санкції проти РФ: що містить 19-ий пакет
Європейські лідери домовилися заборонити імпорт скрапленого природного газу з Росії з січня 2027 року – на рік раніше, ніж планувалося. До нових обмежень варто підготуватися російським банкам, попереджають західні ЗМІ.
Окрім цього було узгоджено такі санкції:
- запроваджується заборона на експорт товарів на суму понад 40 млрд євро, які використовуються в російській військовій промисловості, включно з мінералами, керамікою і гумою;
- санкційний список ЄС поповнили понад 100 нафтових танкерів, задіяних у нелегальній торгівлі російською нафтою. Загальна кількість суден під обмеженнями сягне близько 550.
Європейці також хочуть посилити тиск на компанії та підприємства, які допомогають Росії обходити санкції. До 19 пакету внесли два китайські нафтопереробні заводи, одну торговельну фірму і ще одну структуру. За даними дипломатичних джерел ЄС, ці фірми допомагали Москві обходити західні обмеження.
Окрім цього санкції запровадять проти фінансових структур у Центральній Азії та кількох криптобірж, які протидіють європейському санкційному тиску на РФ.
Своєю чергою Велика Британія зняла санкції з дочірніх компаній “Роснефти”, повідомляє “РБК-Україна”. Вказується, що уряд Кіра Стармера 22 жовтня видав спеціальну ліцензію. Цей документ дозволяє компаніям працювати з двома німецькими дочірніми фірмами “Роснефті”, що перебуває під санкційним контролем ФРН.
