Колишній керівник Департаменту кібербезпеки СБУ генерал Ілля Вітюк сплатив заставу, що перевищує 9 мільйонів гривень.
Про це сказала "Суспільному" речниця ВАКС Олеся Чемерис.
Вона не називала конкретних імен, проте з документів справи зрозуміло, що йдеться про Іллю Вітюка. Раніше саме йому було призначено таку заставу.
Справа Вітюка
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) 2 вересня висунули підозру Іллі Вітюку у незаконному збагаченні та поданні недостовірних даних у декларації. Варто зазначити, що він є генералом СБУ та колишнім керівником департаменту кіберзахисту спецслужби.
Слідство стверджує, що у 2023 році Вітюк придбав квартиру в Києві майже за 22 мільйони гривень. Хоча в офіційних документах вказана сума 12,8 мільйона. НАБУ та САП вважають, що він міг вдатися до такого кроку, оскільки не зміг підтвердити законне походження цих коштів.
Сам генерал називає звинувачення безпідставними і пояснює, що квартира справді була куплена за 12,8 мільйона, які його дружина-підприємиця заробила легально.
Слідство з’ясувало, що на рахунки ФОП справді надходили гроші за нібито надані юридичні та консалтингові послуги. Однак ці кошти надходили від особи, підозрюваної у привласненні грошей АТ “Укрзалізниця” в рамках діяльності організованої злочинної групи, а також від компаній, якими ця особа контролює.
Попри пояснення генерала Служби безпеки України, Вищий антикорупційний суд призначив йому заставу у розмірі 9 мільйонів гривень.
Керівництво СБУ висловило підтримку генералу. Там зазначили, що підозра є помстою за ефективну протидію СБУ російському впливу на НАБУ, а також за те, що у липні були запідозрені двоє детективів бюро у співпраці з РФ.
