Фінляндія не притягуватиме до кримінальної відповідальності колишнього найманця ПВК “Вагнер”, який незаконно перетнув кордон. Розслідування завершено, оскільки чоловік подав заяву на отримання притулку.
Про це повідомляє Yle.
Як він потрапив до Фінляндії
Російський військовий, відомий за позивним “Канелло”, служив у ПВК “Вагнер” і брав участь в окупації українського міста Селидове, що на Донеччині. Пізніше він став відомим через критику російського військового командування та звинувачення його у знущаннях із солдатів.
За словами росіянина, його підвезли друзі з Москви до Рускеали. Дорогою до кордону ексвагнерівець провів декілька днів у Санкт-Петербурзі, а потім вирушив пішки в напрямку кордону. За добу він подолав пішки близько 12-13 кілометрів, а ніч перед перетином кордону провів у лісі.
Для орієнтації він використовував телефон і застосунок Alpinequest, популярний серед російських військових. Як зазначав тоді ще командувач східного угруповання, а тепер головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, ця програма відображає позиції українських військ.
На допитах росіянин розповів, що незаконно перетнув кордон, “не маючи іншого вибору”, і прагнув потрапити до Франції. Він планував дістатися Парижа через Гельсінкі, Стокгольм та Данію, щоб зустрітися з другом, який також втік від війни. Однак, згодом він змінив своє рішення.
Справу не передадуть прокурору
Фінська прикордонна служба підтвердила факт незаконного перетину кордону, але, оскільки чоловік попросив притулку, справу не передаватимуть до суду.
Наразі колишній найманець залишається під вартою, поки розглядається його клопотання.
За даними фінських медіа, чоловік мав судимості за пограбування. Українські правоохоронці перевіряють його можливу причетність до воєнних злочинів.
Нагадаємо, за даними фінських ЗМІ, “Канелло” у фінському СІЗО має обмежену, але відносну свободу пересування всередині установи. Чоловік може користуватися телефоном, спілкуватися та відпочивати на внутрішньому подвір’ї.
