Кабінет міністрів змінив порядок організації масових заходів в Україні. Відтепер в областях їх проведення мають узгоджувати військовим командуванням, в Києві — з Генеральним штабом ЗСУ.
Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на співрозмовників в уряді та серед військово-політичного керівництва.
Зазначається, що відповідне доручення дала прем’єр-міністерка Юлія Свириденко. Воно адресоване міністрам, керівникам центральних органів виконавчої влади, начальникам обласних та Київської міської військових адміністрацій.
Підставою для урядового доручення, згідно з оприлюдненим УП сканом документа, стала ст. 8 закону України “Про правовий режим воєнного стану”.
Згадана стаття визначає повноваження військового командування разом з військовими адміністраціями (у разі їх створення) під час дії воєнного стану. Зокрема, їм надається право запроваджувати комендантську годину, забороняти проведення мітингів, демонстрацій та інших масових заходів.
Яких змін очікувати
Як пише видання "Вечірній Київ", в столиці організатори, чиї звернення вже перебувають на опрацюванні, також зобов’язані звернутися до Генштабу ЗСУ. Про отриманий результат повідомити до Київської міської військової адміністрації.
Урядове доручення принципово нічого не змінює, бо від початку повномасштабної війни в Україні діють певні обмеження. Про це, своєю чергою, розповів в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.
За його словами, до згаданого доручення масові заходи регулювалися обласними та районними військовими адміністраціями. Відтепер додається ще один рівень погодження – військові, і саме їх рішення буде вирішальним, пояснив чиновник.
Понад місяць тому у Києві та низці міст Україні – Львові, Харкові, Одесі, Херсоні та інших відбулися масові акції протесту. Учасники мітингів вимагали скасувати скандальний проєкт закону №12414, який суттєво обмежував повноваження антикорупційних органів.
