Печерський районний суд м. Києва 14 серпня ухвалив рішення, згідно з яким народний депутат Євгеній Шевченко залишатиметься під вартою до 9 жовтня 2025 року. Нардепа підозрюють у державній зраді.
Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на пресслужбу суду.
Як відомо, депутат Євгеній Шевченко за рішенням суду перебуває у СІЗО з 15 листопада 2024 року. Напередодні правоохоронці оголосили йому про підозру ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).
За даними слідства, нардеп систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював російські наративи. До того ж “розміщував у соцмережах висловлювання, спрямовані на шкоду інформаційній безпеці України”.
Підозрюваному вже п’ять разів продовжували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тобто суд кожного разу задовольняв клопотання прокуратури.
Сторона захисту, своєю чергою, просила застосувати більш м’який запобіжний захід. Пропонувався, зокрема, домашній арешт, або взяття нардепа на поруки.
Нести відповідальність за Євгенія Шевченка були готові нардепи від депутатської групи “Відновлення України” (колишня ОПЗЖ) Антоніна Славицька та Анатолій Бурміч. Вони особисто клопотали про взяття Шевченка на поруки на судовому засіданні 7 січня, втім, безрезультатно.
Більше про нардепа Шевченка і справи проти нього
Євгеній Шевченко багатьом запам’ятався поїздкою до Білорусі у квітні 2021 року. У Мінську він зустрівся з Олександром Лукашенком, якого низка країн світу не визнає легітимним президентом Білорусі.
Невдовзі після цієї поїздки Шевченка виключили з фракції "Слуга народу".
У листопаді 2024 року Євгеній Шевченко публічно звернувся до президента США Дональда Трампа з проханням вплинути на українське керівництво, яке, за його словами, "скочує Україну в диктатуру". Він також закликав президента Володимира Зеленського до діалогу з Росією.
В Офісі президента розкритикували заяву, зазначивши, що деякі народні депутати "заплуталися" в питаннях національної безпеки та інтересів держави.
У липні цього року у Державному бюро розслідувань заявили, що викрили на шахрайстві в особливо великих розмірах одного з чинних народних депутатів. В ДБР не назвали ім’я фігуранта, однак вказали, що він "неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесу, політики та самопроголошеним президентом країни".
Як стверджують у Держбюро розслідувань, нардеп причетний до оборудок з постачанням білоруських мінеральних добрив в Україну. Він скористався тим, що білоруська сторона, отримавши гроші від українських підприємців, зволікала з виконанням зобов’язань.
Підозрюваний запропонував допомогу у розв’язанні питання та отримав за "посередницькі послуги" 14,5 млн грн через підконтрольний йому суб’єкт господарювання. Отримані кошти витратив на придбання Porsche Macan, BMW X5M Mercedes-Benz AMG, які оформив на підконтрольних осіб, розповіли у Бюро.
