Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко 23 липня йде з посади. Напрям цифровізації в МОУ вона очолювала з вересня 2023 року.
Посадовиця зазначила, що працювала з однією з найсильніших команд в уряді, яка "не боялась жодних викликів, генерувала нові ідеї" та "задала високу планку ефективності".
За словами Черногоренко, це була найскладніша та найвідповідальніша робота в її житті
"Ми не цифровізували хаос. Ми створювали інструменти, що підсилюють оборону, дають ефективність, людяність і свободу вибору", – написала вона у Fаcebook.
Вона подякувала колегам "за роботу по 16 годин на день та за небайдужість до проблем користувачів цифрових сервісів МОУ".
Наостанок Катерина Черногоренко розповіла, що вдалося зробити майже за два роки.
У першу чергу вона згадала проєкт "Резерв+", який курувала в Міністерстві оборони. Цей сервіс, як вважає Черногоренко, значно спростив життя "військовим та військовозобов’язаним". Серед іншого, застосунок "Резерв+" надає можливість оновлювати дані без ТЦК, отримувати онлайн-відстрочки та електронні направлення на ВЛК.
Окрім цього, вона вказала ще сім найбільш значущих досягнень, серед яких – запуск застосунку "Армія+" та легалізація бойової системи DELTА.
Про подальші свої плани Черногоренко не повідомила.
Контекст ситуації
16 липня Верховна Рада підтримала відставку з посади прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та всього його уряду.
Наступного дня парламент призначив Шмигаля новим міністром оборони. Колишній глава МОУ Рустем Умєров отримав посаду секретаря Ради національної безпеки та оборони.
Посаду, з якої йде Катерина Черногоренко, за даними Forbes, може отримати Оксана Ферчук. Раніше вона була радницею заступниці міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Як повідомляє медіа, йде з Міністерства оборони й Валерій Чуркін, заступник міністра з інновацій. Цю посаду імовірно займе ексголова Держспецзв’язку Юрій Мироненко.
