Полковник Максим Казбан, командир Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України “Лють”, загинув у дорожньо-транспортній пригоді на Донеччині.
Про це повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський, назвавши це “непоправною втратою”.
Вигівський назвав полковника Казбана “людиною честі та слова, мужності та сили духу”. За його словами, Казбан був “справжнім воїном та патріотом”.
Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський також висловив співчуття.
“Важка втрата. Сильний був воїн, відданий Україні та захисту нашої держави”, – вказав він на своїй сторінці в Telegram-каналі.
Окремо глава держави зазначив, що полковник Казбан воював за Україну з 2014 року у складі Десантно-штурмових військ та спецпідрозділу Служби безпеки.
“Неодноразово було за що дякувати бригаді під керівництвом полковника Казбана”, – додав він.
Полковник очолив бригаду “Лють” у 2024 році.
Деталі обставин загибелі не розкриваються.
Бойовий шлях бригади
Варто зазначити, що бригада “Лють” була сформована у січні 2023 року в рамках ініціативи МВС “Гвардія наступу”. Її основу склали чинні поліціянти.
Максим Казбан очолив бригаду у вересні 2024 року. Під його керівництвом підрозділ виконував завдання на східних напрямках, зокрема Бахмутському та Покровському. Бригада також діяла на Харківському та Сумському напрямках.
Казбан неодноразово наголошував на ефективності “Люті”, доводячи, що поліція здатна воювати та успішно виконувати бойові завдання.
Зазначається, що полковник був нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, медаллю "За військову службу Україні", нагрудним знаком СБУ "За відвагу", нагрудним знаком головнокомандувача Збройних сил України "Сталевий хрест", а також двічі нагороджений відзнакою "Вогнепальна зброя".
