Міністр енергетики України Герман Галущенко прибув до аеропорту у Римі як VIP-гість на конференцію з відновлення України. Він виявився єдиним учасником з таким особливим статусом.
Про цей інцидент повідомив журналіст Сергій Сидоренко.
Він опублікував фото з табличкою “VIP service Mr. German Galushchenko”. Сидоренко зазначив, що такий вигляд зазвичай мають комерційні зустрічальники.
“У Римі конференція з відновлення України. Там чекають важливих гостей, і одного VIP-гостя”, – написав Сидоренко.

Він додав, що його переконують, що це може бути офіційний протокол. Проте, журналіст вважає, що це більше схоже на комерційну зустріч.
Не за протоколом
Журналіст зазначив, що цей прийом не пов’язаний з прильотом офіційної української делегації. Делегація прибула спецбортом приблизно за дві години до цього і її зустрічали згідно з протоколом. Ба більше, фотографа просили видалити знімок.
Наразі ні міністр Галущенко, ані його відомство публічно не коментували, чому він був єдиним гостем із VIP-статусом на конференції у Римі.
Реакція соцмереж
Соціальні мережі бурхливо відреагували на “церемонію зустрічі”. Користувачі Facebook порівнювали ситуацію з власним досвідом подорожей. Один з них порівняв міністерський “прийом” із трансфером у готель на курорті. Інші іронізують: уся “VIP-ність” обмежилася трьома літерами, надрукованими на аркуші А4, і радили Сидоренку видати себе за Германа Галущенка.
Нагадаємо, раніше колишній заступник міністра енергетики Олександр Хейло, затриманий за вимагання та отримання хабаря, вийшов із СІЗО під заставу у розмірі 6 мільйонів гривень. Він провів під вартою понад сім місяців.
Під час перебування Хейла під вартою, суд зменшив йому заставу вчетверо – з 25 мільйонів до 6 мільйонів гривень.
