Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що можливості дипломатичного врегулювання війни між Росією та Україною наразі вичерпані.
Про це пишуть n-tv та ZDF heute.
Під час обговорення бюджету в Бундестазі він заявив про намір і надалі підтримувати Україну. За його словами, це відбуватиметься попри спротив, який чинять як ліві, так і проросійськи налаштовані праві сили в парламенті.
"Дипломатичні ресурси вичерпані", – сказав канцлер.
Він зазначив, що це відбулося в момент, коли злочинна влада РФ вдалася до сили, аби прямо поставити під сумнів саме право на існування цілої держави та намагається зруйнувати політичну свободу всієї Європи.
Під час виступу Фрідріх Мерц засудив удари Росії по Україні. Зокрема, останню масовану атаку ракет та дронів, яка відбулася в ніч на 9 липня. Саме сьогодні російсько-терористичні війська здійснили масовані удари по цивільній інфраструктурі України.
Цей напад став наймасштабнішим за весь час: РФ застосувала 728 дронів різних моделей і випустила 13 ракет.
Що передувало цьому
У травні німецький канцлер зауважив, що спроби встановити режим припинення вогню в Україні лише починаються й можуть затягнутися на декілька місяців.
А вже 4 липня стало відомо, що Мерц пов’язує інтенсивні обстріли української території з контактами, які відбуваються телефоном між очільником Кремля Володимиром Путіним та західними лідерами.
Варто нагадати, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомляв про намір Берліна у 2025 році надати Україні військову допомогу в розмірі 9 мільярдів євро. Частина з неї буде спрямована на виробництво озброєння з великою дальністю ураження.
Попри стабільну підтримку Києва, у червні очільник оборонного відомства заперечив, що Німеччина наразі розглядає передачу крилатих ракет TAURUS. При цьому ще за місяць до того канцлер Мерц припускав можливість такого постачання.
