Президент США Дональд Трамп минулого року заявляв, що погрожував російському лідеру Володимиру Путіну “розбомбити Москву” у відповідь на можливе вторгнення в Україну.
Про це повідомляє CNN із посиланням на аудіозаписи, отримані з приватних заходів для донорів.
“З Путіним я сказав: “Якщо ви підете в Україну, я розбомблю Москву. Кажу вам, у мене немає вибору”, – цитує Трампа CNN.
За його словами, Путін “не повірив йому на 100%, але повірив на 10%”. Трамп стверджував, що аналогічне попередження він зробив і лідеру Китаю Сі Цзіньпіну щодо можливого вторгнення на Тайвань, погрожуючи розбомбити Пекін.
Контекст заяв
Заяви були зроблені під час фандрейзингових заходів у Нью-Йорку та Флориді, де Трамп обґрунтовував свою кандидатуру на другий термін. Ці аудіозаписи стали частиною нової книги “2024”, авторами якої є Джош Доузі, Тайлер Пейджер та Айзек Арнсдорф. Раніше ці записи не оприлюднювалися. Представники команди Трампа відмовилися від коментарів.
CNN зазначає, що аудіозаписи демонструють більш розкуту сторону Трампа, яку він був готовий показати за зачиненими дверима, щоб привернути заможних донорів. Там він говорив не лише про свою подекуди агресивну зовнішньополітичну стратегію, ай про депортацію студентів-протестувальників і свою думку, що “люди на соціалці” завжди голосуватимуть за демократів.
Трамп посилався на свої розмови з Путіним і Сі, стверджуючи, що зміг би запобігти війнам в Україні та Секторі Гази, якби був президентом замість Джо Байдена. Цю тезу він продовжує повторювати й зараз.
У вівторок, 8 липня, Трамп ледь не вперше висловив розчарування діями Путіна щодо мирної угоди. При цьому поскаржившись, що російський лідер “підсовує США суцільну нісенітницю”.
Нагадаємо, нещодавно Трамп сказав про відсутність будь-якого прогресу в питанні завершення війни в Україні. Таку заяву він зробив після тривалої телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.
