Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" запровадила для своїх клієнтів знижку в 1% на оплату блакитного палива. Дисконт діятиме щомісяця за певних умов.
Про це повідомляє "Нафтогаз України".
Як пояснили в компанії, знижка на газ застосовується, якщо:
- споживачі сплачують за послугу до 15-го числа кожного місяця;
- оплата рахунку проводиться за допомогою онлайн-сервісу компанії.
"Дисконт буде застосовано автоматично в наступному розрахунковому місяці", – розповіли в компанії.
"Нафтогаз України" є головним постачальником блакитного палива побутовим споживачам. Як вказано на сайті компанії, вони забезпечують газом близько 12,5 млн українських домогосподарств.
Скільки можна заощадити
Як відомо, в Україні до 30 квітня 2026 року для побутових споживачів діятиме тарифний "Фіксований", за яким один кубометр газу коштує 7,96 грн.
Клієнти, для яких діятиме автоматична знижка, сплачуватимуть за кубометр газу 7,88 грн. Загальний розмір дисконту залежить від обсягу спожитого палива – чим він більший, тим суттєвіша знижка.
Ціни на газ в Україні
В Україні майже три роки діє мораторій, який унеможливлює підняття цін на газ та у сфері теплопостачання. Відповідний закон президент Володимир Зеленський підписав у серпні 2022 року.
У травні цього року, за даними ExPro, ринкові ціни на газ в Україні досягли найвищого за два роки рівня – 23 000 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ). Вартість блакитного палива в Україні перевищила ціни на європейському ринку.
Попри це українці сплачують за газ найменше в Європі – 0,17 євро, або 7,96 грн за кубометр. Наприклад, у Польщі за кубометр газу сплачують 0,77 євро, в Молдові – 0,89 євро. Найбільше платять жителі Швеції – 2,012 євро за кубометр.
За планами НАК “Нафтогаз”, аби Україна нормально пройшла опалювальний сезон 2025/26 років, їй необхідно імпортувати 4,5 млрд кубометрів газу. Для сплати за імпортне паливо компанія вже залучила 430 млн євро кредитних коштів. І наразі шукає, де запозичити ще 1 млрд євро.
